Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / „Nauki dawne i niedawne”

„Nauki dawne i niedawne”

Muzeum Podkarpackie w Krośnie od grudnia 2015 r. do stycznia 2016 r. prezentuje wystawę „Nauki dawne i niedawne”.

 

reklama:

 

 

                Jest to wystawa interaktywna, o charakterze edukacyjnym, przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dotychczas rezentowana była w wielu placówkach kultury w kraju i za granicą i cieszy się dużą popularnością. Wystawa „Nauki dawne i niedawne” była pierwszą  tego typu inicjatywą zrealizowaną w Polsce. Dzięki tej ekspozycji można uatrakcyjnić lekcje fizyki, matematyki, a także historii.

                Wystawa jest interaktywna, co oznacza możliwość samodzielnego eksperymentowania na kilkudziesięciu stanowiskach przez zwiedzających. Na ekspozycjach można między innymi sprawdzić, jak szybko porusza się głos, jak odbieramy barwy, wyznaczyć czas z położenia gwiazd na niebie korzystając z historycznych przyrządów, a także policzyć za pomocą abaka, liczydła i kostek Napiera. Poprzez wystawę chcemy pokazać, że przedmioty, sprzęty i urządzenia, których najmłodsze pokolenia powszechnie używają na co dzień, też kiedyś były innowacyjne. Innowacyjność bowiem to cecha człowieka, która trwa od zarania dziejów i dzięki której człowiek rozwija się oraz kształtuje świat wokół siebie.

                Wystawa przeznaczona jest w szczególności dla młodego widza oraz osób dorosłych, zainteresowanych nauką. Ma na celu uczyć poprzez zabawę, rozbudzać zainteresowanie nauką i jej rozwojem. Przedstawione na wystawie eksponaty to specjalne modele interaktywne, zrobione na wzór historycznych, którymi można się posługiwać i samemu przeprowadzać doświadczenia.

 

                Wystawa przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

 

Tomasz Pisarek

Dział Oświatowo-Promocyjny

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

 

 

 

 

 

Sprawdź również

Folkowy 8 marca – wspomnienie na umilenie kwarantanny

Z niewielkim opóźnieniem publikujemy informację o koncercie, który odbył się 8 marca 2020 r. Mamy …