Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Niemiecki test

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Podborzu odbył się konkurs języka niemieckiego dla uczniów klas VIII „Deutsch ist cool”.

Wszystkich uczestników witały dziewczęta ubrane w tradycyjne stroje niemieckie. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z terenu naszej gminy. Mieli oni okazję sprawdzić swoje umiejętności leksykalne i gramatyczne, rozwiązując test zawierający zadania otwarte i zamknięte. Najlepiej poradziła z nim sobie Wiktoria Kopacz ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Siembab z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej, a trzecie – Kinga Machnik ze Szkoły Podstawowej w Partyni. Anna Oślizło, dyrektor SP Podborze, pogratulowała wiedzy zwycięzcom, wręczyła im nagrody oraz podziękowała za rywalizację.

Po konkursie dzieci z Podborza zaprosiły wszystkich na skecz o języku niemieckim, a potem odbyła się wspólna zabawa, integrująca całą grupę. Dla nauczycieli konkurs był okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat metod pracy kształtujących umiejętności językowe.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

W lipcu odbędzie się 40. Bieg im. Jacka Kozioła w Radomyślu Wielkim (zapisy)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na jeden z najstarszych biegów w tej części Polski organizowany od …