Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Nowy sprzęt do wykrywania narkotyków dla mieleckich policjantów

Nowy sprzęt do wykrywania narkotyków dla mieleckich policjantów

29.12.2020. Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu otrzymali urządzenie do wykrywania środków odurzających. Sprzęt w całości sfinansowany z budżetu starostwa powiatowego jest najlepszym na rynku urządzeniem do tego typu badań. Funkcjonariusze otrzymali również narkotestery. Zakupiony sprzęt usprawni działania policji w zwalczaniu przestępczości narkotykowej na terenie powiatu mieleckiego.

Współpraca pomiędzy komendantem powiatowym, podinsp. Jackiem Juwą, a Starostą Mieleckim Stanisławem Lonczakiem i Radą Powiatu Mieleckiego zaowocowała inicjatywą zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w sferze zwalczania przestępczości narkotykowej na terenie powiatu. Starostwo Powiatowe w Mielcu przekazało środki finansowe, które przeznaczono na zakup urządzenia do wykrywania środków odurzających w ślinie oraz narkotestery.

Dziś podczas spotkania u Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Jacka Juwy, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak przekazał urządzenie ALERE DDS2 oraz kilkaset narkotesterów do badania substancji odurzających.

Analizator to urządzenie służące do szybkiego badania przesiewowego na obecność narkotyków i środków odurzających w ślinie. Przekazane urządzenie najczęściej wykorzystywane jest przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazd pod wpływem środków odurzających. Analizator ALERE DDS2 zapewnia możliwość przeprowadzenia szybkiego badania pozwalającego stwierdzić obecność narkotyków i środków odurzających. Jego precyzyjność ocenia się na 99 procent. To proste w obsłudze urządzenie, które w zaledwie kilka minut potwierdza obecność narkotyków w organizmie osoby badanej.

Inf. i fot.: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/101578,Nowy-sprzet-do-wykrywania-narkotykow-dla-mieleckich-policjantow.html

Sprawdź również

W lipcu odbędzie się 40. Bieg im. Jacka Kozioła w Radomyślu Wielkim (zapisy)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na jeden z najstarszych biegów w tej części Polski organizowany od …