Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Odpowiedzą za naruszenie kwarantanny

Odpowiedzą za naruszenie kwarantanny

02.04.2020 r. Każdego dnia policjanci wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek. W ostatnich dniach mieleccy funkcjonariusze odnotowali kilka przypadków złamania zasad kwarantanny domowej. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny.

Mieleccy dzielnicowi sprawdzając osoby objęte obowiązkiem kwarantanny ustalili, że mężczyzna, który kilka dni temu wrócił z Norwegii, mimo obowiązku przymusowej izolacji, opuścił miejsce pobytu. Dzielnicowi kilkakrotnie próbowali skontaktować się z mężczyzną telefonicznie, jednak nikt nie odbierał. Po chwili do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna, z którym próbowali się skontaktować i poinformował, że boli go kręgosłup, więc wyszedł z domu, aby pójść do brata po plastry przeciwbólowe. Jak się okazało, jego brat mieszka na innym osiedlu.

Kolejny przypadek niestosowania się do kwarantanny miał miejsce podczas sprawdzania miejsca przebywania dwudziestoparoletniego mieszkańca Mielca. Po kilku nieodebranych połączeniach telefonicznych policjanci napotkali mężczyznę na klatce schodowej. Mielczanin beztrosko oświadczył, że był na zakupach. Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol.

W obydwu przypadkach policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenie. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu prowadzonych jest kilkanaście takich postępowań.

Przypominamy!
Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia

Sprawdź również

Komunikat prasowy dotyczący wniosków ws. zmian w składzie zarządu województwa podkarpackiego

Rzeszów 21.09.2020  Zapewnienie stabilnego i działającego w pełnym zaufaniu zarządzania województwem podkarpackim jest podstawowym zadaniem …