Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Otwarto boisko z siłownią w Żarówce

Otwarto boisko z siłownią w Żarówce

Mieszkańcy Żarówki świętowali w niedzielę 19 października, kiedy to zostało oficjalnie oddane do użytku i poświęcone boisko wielofunkcyjne wraz ze sprzętem rehabilitacyjnym.

 

Na boisku, które znajduje się za szkołą podstawową odbyły się zabawy, konkursy i występy uczniów, dla których taki obiekt jest prawdziwym uatrakcyjnieniem lekcji WF-u oraz miejscem aktywnego spędzania czasu. Następnie goście poszli do Domu Strażaka gdzie odbył się konkurs „Jesienne inspiracje kulinarne – zdrowo i ze smakiem”, którego celem było zaprezentowanie dań wykonanych głównie z sezonowych warzyw i owoców. Nie brakowało także prawdziwych arcydzieł wyrzeźbionych z naturalnych owoców na konkursie „Zwierzaki cudaki” skierowanym do dzieci. Najmłodsi wraz z rodzicami pokazali jak łatwo wyczarować zwierzątko z ananasa czy kalafiora. Teraz ich prace są prezentowane w Szkole Podstawowej w Żarówce. Uczniowie przygotowali również występ dotyczący zdrowego odżywiania.

 

Boisko poświęcił ks. Eugeniusz Habura, a na otwarciu nie zabrakło oficjalnych gości: burmistrza Józefa Rybińskiego, wiceburmistrza Stanisława Lonczaka, przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Miękosia i członka zarządu Rady Powiatu Eugeniusza Ryby.

 

Boisko w Żarówce kosztowało 249 766 zł. Inwestycja była w 80 % dofinansowana z funduszy europejskich. Pieniądze na boiska trafiły do gminy w wyniku decyzji Lokalnej Grupy Działania LGD PROWENT z Mielca, która pozytywnie zaopiniowała wnioski Gminy Radomyśl Wielki. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich objętego PROW na lata 2007-2013. 

 

Anna Bratek

Rzeczniczka prasowa

Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Kolejne drogi do asfaltowania

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim ogłosił przetarg na wykonanie nawierzchni asfaltowych dróg gminnych położonych w …