Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Park Sensoryczny

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy ulicy Sękowskiego powstanie park sensoryczny. Główną ideą projektu jest zaktywizowanie i transformacja dysfunkcjonalnej przestrzeni zastanej w mieście, ożywienie fragmentu zaniedbanego i zapomnianego parku miejskiego, który niegdyś pełnił funkcję bardziej reprezentacyjną, niż użytkową – zgodnie z założeniami architektury socrealistycznej.

Celem projektu jest nadanie na nowo temu miejscu cech współczesnej przyjaznej przestrzeni publicznej, która stanie się atrakcyjnym i rozpoznawalnym elementem w pejzażu współczesnego Mielca– powiedział Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. – Jednocześnie ten nowy park stanie się  miejscem odpoczynku  i spędzania wolnego czasu zarówno dla starszych jak i młodszych mieszkańców tej części miasta – dodał.

Jak podkreśla projektant – Piotr Tabor z Pracowni „APA PETER PAN” – projekt jest niejako pretekstem do zwrócenia uwagi, że skrawek zapomnianego parku nie jest anonimową pauzą pomiędzy budynkami i siecią ulic, ale jest okazją do stworzenia przyjaznych dla mieszkańców przestrzeni.

Projekt zakłada zmianę wizerunku i uatrakcyjnienia istniejącego kompleksu parkowego pod względem układu przestrzennego i programu użytkowego z zachowaniem kompozycji osiowej i punktu centralnego.

Dodatkowym celem projektu jest utworzenie fragmentu przestrzeni przystosowanej dla osób z dysfunkcjami sensorycznymi i motorycznymi. W tym celu zaprojektowano miejsca do ćwiczeń i symulacji ruchowych w warunkach rzeczywistych i na wolnym powietrzu. Tutaj powstaną enklawy roślin gdzie będzie można poznać walory smakowe, zapachowe i użytkowe. Dla najmłodszych przewidziano wiele urządzeń zabawowych, edukacyjnych i integracyjnych, a całość uzupełniają wygodne siedziska dla opiekunów. Stworzenie parku uniwersalnego z elementami sensoryki ma nadać projektowanej przestrzeni charakter, sens i przeznaczenie.

Według założeń inwestycyjnych park ma być gotowy w listopadzie bieżącego roku.

Marek Patyk

 

Sprawdź również

W lipcu odbędzie się 40. Bieg im. Jacka Kozioła w Radomyślu Wielkim (zapisy)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na jeden z najstarszych biegów w tej części Polski organizowany od …