Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Pijany mężczyzna zabrał samochód pozostawiony na parkingu

Pijany mężczyzna zabrał samochód pozostawiony na parkingu

13.07.2020. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i krótkotrwałe użycie pojazdu odpowie 40-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna wsiadł do pozostawionego na parkingu samochodu, w którym kierowca zostawił kluczyki w stacyjce. Sam pokrzywdzony ruszył w pościg za sprawcą. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Podejrzany miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę. Jak ustalili policjanci, zgłaszający podjechał służbowym samochodem marki Peugeot na ul. Dworcową w Mielcu, gdzie wysiadł z pojazdu na chwilę, pozostawiając kluczyki w stacyjce. Sytuację wykorzystał obserwujący go mężczyzna, który wsiadł do peugeota i odjechał.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że na parkingu nie ma pozostawionego samochodu, wsiadł w swoje prywatne auto i ruszył w pościg za mężczyzną, jednocześnie o zdarzeniu informując policjantów. Na ul. Piotra Skargi sprawca porzucił peugeota i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Urządzenie do badania trzeźwości wykazało w organizmie zatrzymanego 40-letniego mieszkańca Tarnowa blisko 2 promile alkoholu. Okazało się, że 40-latek znany jest policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw.

Nietrzeźwy mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz jazdy w stanie nietrzeźwości. 40-latek przyznał się do popełnionego przestępstwa. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. W sprawie trwają dalsze czynności.

Inf. https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/98910,Pijany-mezczyzna-zabral-samochod-pozostawiony-na-parkingu.html

Sprawdź również

1 sierpnia, nie wszyscy wtedy pamiętali – śp. Tadeusz Orłowski przed pomnikiem AK w Mielcu w 2007 r. [audio, foto]

Dziś kiedy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pod mielecki pomnik Armii Krajowej przychodzi dziesiątki, a …