Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Pismo do sanepidu w sprawie mieleckich targowisk

Pismo do sanepidu w sprawie mieleckich targowisk

1.04.2020. Prezydent Jacek Wiśniewski wystąpił do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z zapytaniem dotyczącym możliwości handlu owocami oraz warzywami na targowiskach miejskich w Mielcu. Przypomnijmy, że w związku z sytuacją związaną  z koronawirusem, targowiska przy ul. Wolności, Sportowej i Sandomierskiej od 16 marca  są nieczynne.

– Sytuacja rolników jest obecnie bardzo ciężka. Ze względu na zamknięcie targowisk stracili oni szansę na sprzedaż swoich produktów, które z każdym kolejnym dniem epidemii marnieją. Liczę, że odpowiedź z sanepidu dotrze do nas jak najszybciej, tak by móc wdrożyć odpowiednie działania – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Na przykładzie innych miast, sytuacja z funkcjonowaniem targowisk jest bardzo różna. Część samorządów zamyka targowiska, inne pozostają otwarte, ale dozwolona sprzedaż dotyczy wyłącznie owoców i warzyw oraz środków spożywczych, tak mogłoby być również w Mielcu. To jaka będzie najbliższa przyszłość mieleckich targowisk uzależniona jest od decyzji sanepidu, który zajmie się analizą aspektów bezpieczeństwa użytkowników targowisk, jak i sprzedawców.

Marietta Mateja-Nowak

Biuro Promocji i Sportu

Urząd Miejski w Mielcu

Przy okazji przypominamy nasz artykuł z 6 marca 2020 r.

Rynek, który przez 22 lata przestał być „zielony”

Sprawdź również

Wypadek w Jamach – zginął 16-letni rowerzysta

24.05.2020. Mieleccy policjanci pracowali wczoraj wieczorem na miejscu wypadku, do jakiego doszło w Jamach, na …