Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Podziękowania Starosty

Podziękowania Starosty

Szanowni Państwo

Za nami trudny okres próby na jaki wystawiła nas w ostatnich dniach natura, sprowadzając na nasz powiat intensywne opady deszczu.

W efekcie tych zjawisk zalane i podtopione zostały domy, posesje, gospodarstwa, firmy i budynki użyteczności publicznej oraz pola uprawne na terenie  gmin naszego powiatu.

Do ratowania dobytku, mienia ruchomego, zwierząt i upraw ruszyło wiele osób w ramach pomocy sąsiedzkiej. Swoje zadania spełniały również służby podległe Staroście oraz oddelegowane do naszego powiatu jednostki podległe Wojewodzie.

Na szczęście opady deszczu ustały i poziom wód opada. Dla wielu jednak powrót do normalności jest jeszcze odległy.Na oszacowanie strat i podsumowania akcji ratunkowych trzeba będzie jeszcze poczekać.

Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy pracowali podczas akcji ratunkowych, nie szczędząc sił i poświęcenia dla ratowania naszego dobra wspólnego, naszej Małej Ojczyzny.

Stanisław Lonczak

Starosta Mielecki

 

Sprawdź również

Wystawa poplenerowa na finiszu

Galeria ESCEK w Domu Kultury SCK znów jest czynna i zaprasza mielczan do obejrzenia ekspozycji …