Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Pola Negri, „Bestia” i Orkiestra Sarskiego

Pola Negri, „Bestia” i Orkiestra Sarskiego

Dom Kultury SCK zaprosił mielczan w sobotę, 17 lipca, na wyjątkowe wydarzenie do Parku Oborskich. Liczna publiczność, której nie odstraszył ani upalny wieczór, ani atak komarów, miała okazję obejrzeć jedyny film polskiej produkcji z udziałem Poli Negri z muzyką na żywo Orkiestry Sarskiego.

Z pewnością wielu polskich widzów nie zdawało sobie sprawy, że gwiazda niemieckich, a potem hollywoodzkich produkcji, zagrała też w polskim filmie. Trwający 45 minut film „Bestia” Aleksandra Hertza z 1917 roku z udziałem Poli Negri na pewno zaskoczył widzów zarówno fabułą, jak i grą aktorską, która kompletnie odbiegała od kanonów, do których przyzwyczaiło nas współczesne kino.

Atrakcją była muzyka, którą na żywo do kadrów filmu wykonywała najmniejsza, bo dwuosobowa, orkiestra świata, czyli Orkiestra Sarskiego. Muzycy skomponowali i wykonywali swoją autorską muzykę. Przed projekcją filmu Piotr Tomala i Damian Szymczyk, czyli członkowie Orkiestry Sarskiego, dali krótki koncert muzyki skomponowanej do innego filmu niemego – „Brzdąc” Charliego Chaplina.

Orkiestra Sarskiego podłożyła do filmu „Bestia” muzykę ragtime’ową z elementami swingu, jazzu i muzyki klezmerskiej.

Małgorzata Rojkowicz

r e k l a m a :

 

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …