Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policjanci prowadzą wzmożone kontrole pojazdów

Policjanci prowadzą wzmożone kontrole pojazdów

Data publikacji 06.04.2020. Mieleccy policjanci w związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami na terenie całego kraju, intensyfikują działania w mieście i na terenie powiatu. Patrole sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych oraz weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną, przebywają w miejscach zamieszkania. Szczególnie skrupulatnie są prowadzone kontrole pojazdów, podczas których funkcjonariusze pytają kierowców o cel podróży.

Do 11 kwietnia włącznie obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia, określające m.in. ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się. Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się, mundurowi kontrolując pojazdy pytają kierowców o cel ich podróży. Na  terenie powiatu mieleckiego nie odnotowano dotychczas sytuacji, w których mieszkańcy nie stosowaliby się do przepisów.

Policjanci przypominają, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób, a wprowadzone nowe przepisy, mają na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzenia się epidemii.

Przypominamy o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Obostrzenie nie dotyczy:

  • Dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • Wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • Załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Policjanci zapowiadają, że za bagatelizowanie poleceń i wytycznych instytucji państwowych, będą stosowali represje.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/97419,Policjanci-prowadza-wzmozone-kontrole-pojazdow.html

Sprawdź również

Wypadek w Jamach – zginął 16-letni rowerzysta

24.05.2020. Mieleccy policjanci pracowali wczoraj wieczorem na miejscu wypadku, do jakiego doszło w Jamach, na …