Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / Poseł Kapinos interweniował w sprawie branży gastronomicznej

Poseł Kapinos interweniował w sprawie branży gastronomicznej

Od poniedziałku, 18 maja zostaje wprowadzony trzeci etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem.  W konsultacjach w sprawie „odmrożenia”działalności restauracji i kawiarni uczestniczył poseł Fryderyk Kapinos.

– Branża gastronomiczna jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, dającą wiele miejsc pracy, dlatego przywrócenie jej możliwości funkcjonowania w podobnych ramach jak przed epidemią koronawirusa było niezwykle istotne – mówi poseł Fryderyk Kapinos.– W czasie epidemii zgłosiło się do mnie wielu przedsiębiorców, którzy przedstawiali swoje propozycje w sprawie prowadzenia działalności gastronomicznej w tym niełatwym czasie. Postulaty i sugestie firm z branży gastronomicznej na bieżąco przekazywałem do Kancelarii Premiera, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego – wspomina poseł Kapinos.

Od połowy maja można zjeść w restauracji, kawiarni, barze, a także w centrum handlowym (w wydzielonej przestrzeni gastronomicznej). Odbywać się to musi pod warunkiem przestrzegania ścisłych wytycznych sanitarnych, które zapewnią bezpieczeństwo obsłudze oraz klientom.

– To bardzo ważne, że przy tworzeniu nowych zasad funkcjonowania rząd uważnie wsłuchał się w głos przedsiębiorców, którzy mają duże doświadczenie i mogli przekazać wiele cennych uwag – komentuje poseł Kapinos.– Wierzę, że dzięki dobrej współpracy rządu i przedsiębiorców skutki sytuacji związanej z epidemią koronawirusa będą jak najmniej odczuwalne – mówi poseł Fryderyk Kapinos.

Kamil Kagan
Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

Sprawdź również

W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu m.in. wstrzymane zabiegi planowe

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, na oddziałach zabiegowych co najmniej przez najbliższy tydzień …