Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Poświęcenie kościółka nad Wisłoką

Poświęcenie kościółka nad Wisłoką

18 maja 2014 r. podczas mszy świętej polowej w amfiteatrze przy kościółku pw. św. Marka odbyło się uroczyste poświęcenie całkowicie odnowionej malutkiej świątyni w ramach rewitalizacji Starówki. Celebrze przewodniczył ks. biskup Wiesław Lechowicz w asyście wszystkich mieleckich proboszczów i ks. prałata Stanisława Jurka. Homilię wygłosił ks. biskup, nawiązując do sylwetki patrona i nieustannej miłości do Pana Jezusa i podążania Jego śladem. Na zakończenie ks. proboszcz Janusz Kłęczek podziękował ks. biskupowi za przewodniczenie uroczystości i przypomniał krótko historię kościółka nad Wisłoką. Prawdopodobnie zbudowany został w latach 1792 – 1795, początkowo jako kaplica cmentarna pw. św. Michała, później św. Marka. W 1942 roku w ramach gruntownego remontu zniszczonego kościoła dobudowano od wschodu zakrystię.

 

 

Obecnie kościółek i jego otoczenie, na którym powstał mały amfiteatr prezentuje się pięknie.

Na uroczystość przybyli również: Janusz Chodorowski, Władysław Ortyl, Zdzisław Nowakowski oraz wierni, którzy od lat są związani z tym urokliwym miejscem.

Barbara Kowalczuk

Fot. bk

Sprawdź również

Bieszczadzkie echa Podkarpackich Imienin Krystyn

Tegoroczne VIII Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy odbiły się szerokim echem nie tylko w kraju …