Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Puchar dla Polaka

Reprezentacja Polski zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej oraz zdobyła główny Puchar Challenge France w tegorocznych Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających. Patronem honorowym reprezentacji Polski był również Starosta Mielecki Stanisław Lonczak.

Zawody zostały rozegrane w dniach 15 – 22 października w miejscowości Lost Hills (Kalifornia) 2019.

Tegoroczna edycję zawodów zorganizowała Academy of Model Aeronautics, The National Free Flight Society, The Lost Hills Free FlightModel z upoważnienia Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI).

Do Kalifornii zjechało ogółem 260 zawodników z 38 państw.

Mistrzostwa rozegrane były w 3 klasach modeli swobodnie latających: F1A (modeleszybowców), F1B (modele z napędem gumowym) iF1C (modele z napędem spalinowym). W każdej klasie zespół reprezentacyjny złożony jest z maksimum 3-ch zawodników.

W trakcie imprezy prowadzona jest klasyfikacja indywidualna i zespołowa a także ranking drużyn narodowych we wszystkich trzech klasach modeli. Ekipa Polski, składająca się z 9-ciu zawodników wystartowała we wszystkich klasach modeli. W klasie F1B zespół wywalczył 3 miejsce zespołowo, brązowy medal i tytuł zespołowego II Wicemistrza Świata. W klasie F1C, w której startował zawodnik z klubu MSML Edward Burek, zespół wywalczył 2 miejsce, srebrny medal i tytuł zespołowego I Wicemistrza Świata.

Cała ekipa z Polski, po zliczeniu punków zdobytych przez zawodników we wszystkich klasach wśród ekip narodowych zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej, wyprzedzając ekipy z Rosji i USA.

Mielczanin Edward Burek – członek polskiej reprezentacji już po powrocie z zawodów był gościem Starosty Mieleckiego – Stanisława Lonczaka. Zaprezentował zdobyte przez Polaków trofeum oraz podzielił się wspomnieniami z zawodów. Starosta Mielecki zadeklarował chęć dalszej współpracy z modelarzami.

Marek Patyk

Sprawdź również

78. rocznica holocaustu, o Janie Ziobroniu – człowieku, który pamiętał – na radomyskim kirkucie wspomina Andrzej Ziobroń

19 lipca 1942 r. Niemcy dokonali masowej egzekucji ok. 500 Żydów, mieszkańców Radomyśla Wielkiego. Przez …