Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / PZL Mielec przygotowują się do serwisowania wojskowych odrzutowców

PZL Mielec przygotowują się do serwisowania wojskowych odrzutowców

Polskie Zakłady Lotnicze Mielec zapowiedziały, że wchodzą na rynek serwisowanie wojskowych samolotów odrzutowych. Mówił o tym przedstawiciel firmy na Civil&MilitaryAeromixer w  Centrum Konferencyjnym „Hala Stulecia” we Wrocławiu.

Civil&MilitaryAeromixer to międzynarodowe spotkanie biznesowe producentów, dostawców i inwestorów sektora lotniczego. Wydarzenie skupia firmy produkcyjne i usługowe z branży lotniczej, zarówno polskie jak i zagraniczne, które chcą przedstawić swoją działalność w celu nawiązania strategicznych kontaktów biznesowych.

W ramach wydarzenia odbyła się konferencja i panel dyskusyjny „Polska jako HUB serwisowy i remontowy dla sektora lotniczego: wyzwania, problemy i perspektywy rozwoju”. W panelu wziął udział Tomasz Kieć, Kierownik Biura Rozwoju Biznesu PZL Mielec, który mówił, że docelowo powinniśmy dążyć do maksymalnej polonizacji serwisowania na wszystkich poziomach, czyli obsługiwania go przez firmy zlokalizowane w Polsce, a także podkreślił wysoki potencjał PZL Mielec do serwisowania wojskowych samolotów odrzutowych.

„Posiadanie zdolności serwisowych w zakresie obsługi statków powietrznych używanych przez Siły Zbrojne RP, ale także naszych sojuszników jest kluczowe dla skutecznej obrony państwa. W PZL świadczyliśmy różne usługi z tym powiązane m.in. dla wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce. To bezcenne doświadczenie w obliczu potencjalnego konfliktu –  tłumaczył Tomasz Kieć.Mamy świadomość, że obsługa serwisowa kosztuje. Musimy jednak pamiętać, że cena to nie tylko usługa, to również utrzymanie infrastruktury przedsiębiorstwa, gotowość na reakcję w każdej sytuacji. Utrzymanie kompetencji zakładu i ludzi” – dodał Kieć.

Krajem Partnerskim trzeciej edycji odbywającego się co dwa lata Civil&MilitaryAeromixer była Republika Czeska reprezentowana przez Czeski Klaster Aerospace. Tegoroczna edycja skupiła się na roli przemysłu lotniczego w realizacji dużych zamówień, zwłaszcza o charakterze militarnym, które mają na celu wzmocnienie i modernizację polskiej armii.

Artur Rybka
Specjalista ds. PR / PR Specialist

Dział PR i Marketingu / PR & Marketing Department

p r o m o c j a:

ZAPISKI I WSPOMNIENIA LOTNICZE MIELEC I OKOLICE… jubileuszowo-tematyczne „NADWISŁOCZE” XX LAT 2003-2023/2024 nr 50/2023 – zapraszamy do współpracy

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …