Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Radomyśl Wielki razem z Warszawą, Łodzią i …

Radomyśl Wielki razem z Warszawą, Łodzią i …

Gmina Radomyśl Wielki znalazła się w raporcie pt. „Bank dobrych praktyk samorządowych” opublikowanym przez Warsaw Enterprise Institute. Został on przygotowany pod patronatem Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

WEI opracował katalog dobrych, i co ważniejsze sprawdzonych, praktyk samorządowych, które poszerzają przestrzeń wolności obywatelskich, ułatwiają życie mieszkańcom i ściągają inwestorów. Na raport składają się konkretne rozwiązania najlepszych samorządów w kraju w siedmiu kategoriach: demografia, edukacja, transport publiczny, nowe technologie, finanse, partycypacja obywatelska, ochrona środowiska. W każdej z kategorii znajdują się kreatywne i innowacyjne rozwiązania poprawiające życie mieszkańców.

Radomyska gmina znalazła się w raporcie obok takich ośrodków miejskich jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk czy Rzeszów. Eksperci zwrócili uwagę na samorząd z Radomyśla Wielkiego w kategorii finanse i prowadzoną przez gminę politykę niskich podatków.

– Cieszy to, że nasza gmina jest bardzo dobrze oceniana przez zewnętrznych ekspertów. W tym roku uzyskała przecież znakomitą ocenę pre-ratingową, a teraz znalazła się w „Banku Dobrych Praktyk Samorządowych” opracowanych przez Warsaw Enterprise Institute. W poprzednich latach działania podejmowane przez nas miały odzwierciedlenie także w czołowych miejscach w rankingach czasopisma „Wspólnota” czy dziennika „Rzeczpospolita” – mówi burmistrz Józef Rybiński.

Inne działania wyróżnione przez WEI to m.in. bon wychowawczy, działki dla młodych, inteligentny system zarządzania ruchem, wdrożenie e-urzędu, wolna od kredytów gmina czy system zarządzania wodą.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Efektowna Parada Konna

Cztery konkursy powożenia zaprzęgami, dwa czempionaty hodowlane, widowiskowe pokazy dżygitówki i kadryla to główne atrakcje …