Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / W mieleckim pogotowiu spotkanie z okazji Dnia Ratownictwa

W mieleckim pogotowiu spotkanie z okazji Dnia Ratownictwa

„Nie każdy może wykonywać tak wymagającą pracę”

Zbliżający się Dzień Ratownictwa Medycznego stał się okazją do przekazania Ratownikom Medycznym, Lekarzom, Dyspozytorom i Pielęgniarkom systemu oraz Pracownikom administracji i obsługi z mieleckiego Pogotowia Ratunkowego życzeń samych udanych działań dla dobra pacjenta i sytuacji, w których z sukcesem da się wykorzystać całą dostępną wiedzę i nowoczesny sprzęt. Słowa uznania ekipa usłyszała od Dyrekcji Pogotowia Ratunkowego oraz Starosty Mieleckiego.

Herb Powiatu Mieleckiego – to prezent, który przekazał Starosta Zbigniew Tymuła mieleckiemu pogotowiu. Podkreślił przy tym, że zawód ratownika jest ciągle zbyt mało znany i przez to niedoceniany. – Wykonujecie dla społeczności wielką, trudną pracę i zasługujecie na duży szacunek. Nie każdy może pracować w takim zawodzie. To jest misja, która daje satysfakcję – powiedział gość. Dodał, że warto jednak zauważyć, jak wiele się już zmieniło w warunkach pracy w ratownictwie. – Będziecie się mogli dalej rozwijać. W Mielcu są już doskonałe karetki, świetny sprzęt i nowa baza, a miejsca w niej będzie przybywać, choćby po wyprowadzce do szpitala ambulatorium nocnej i świątecznej opieki medycznej – dodał starosta.

Ze stwierdzeniem, że zawody medyczne nie są dla każdego zgodziła się dyrektor pogotowia Maria Napieracz. – Praca, którą na co dzień wykonujecie jest wyjątkowa, ponieważ ratujecie dar najcenniejszy – ludzkie zdrowie i życie. Pracujecie w chwilach zagrożenia, wtedy, gdy emocje ludzkie sięgają zenitu. Jest tak zarówno u pacjenta, jego bliskich czy świadków zdarzenia, stykających się z bólem i strachem, jak i u Was. A mimo to niesiecie nieocenioną pomoc i nie możecie zawieść. Gdy poznaje się bliżej Waszą pracę, uznanie rośnie. Życzę Wam, aby zawsze pod „mundurami”, które nosicie, biło miłosierne ludzkie serce, otwarte na człowieka w potrzebie i aby czuwała nad Wami Opatrzność, byście zawsze odczuwali satysfakcję i radość wygranej w walce o zdrowie i życie człowieka  – powiedziała Maria Napieracz.

Aneta Dyka-Urbańska

 

Sprawdź również

VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

odbędzie się w dniu  27 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00 w Sali Obrad  Starostwa …