Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Reportaż z Czarnogóry

Reportaż z Czarnogóry

W dniach 29 – 30 lipca 2019r w  Czarnogórzeodbyłsię XI International Music & Folk-Dance Festival  „Summer Music Festival – St Stefan”,Budva, Montenegro 2019.
Wzięły w nim  udział  zespoły ze Słowenii, Węgier, Polski, Bułgarii, Łotwy, Rumunii, Chorwacji, Macedonii, Czech.

Organizatorem Festiwalu jest World FestivalAssociation – organizacja, której celem jest połączenie wszystkich festiwali na świecie. Misją WFA jest celebrowanie muzyki, tańca, łączenie różnych kultur z całego świata poprzez muzykę, taniec i tradycyjne stroje narodowe.

W tym roku Polskę reprezentowały zespoły  Zespół Tańca Ludowego „KRAKOWIAK” z Krakowa,  z Mielca: Dziecięcy Zespół Tańca „ZIEMIA MIELECKA”  i ZPiT „MALI RZESZOWIACY”oraz  Zespół  Tańca „ARTIS” z Czermina.

Wyprawę na czarnogórskie wybrzeże, zwane „BudvanskąRivijerą” rozpoczęliśmy 26 czerwca. W drodze na Festiwal zrobiliśmy dziewięciogodzinny przystanek w Mezokovesdna Węgrzech, gdzie pływaliśmy w basenach termalnych. Do Budvy dotarliśmy 28 lipca. W sobotę 29 lipca w godzinach wieczornych odbyła się uroczysta parada – pochód ulicami miasta ,a następnie miały miejsce prezentacje festiwalowe. Członkowie  ZPiT „Mali Rzeszowiacy” precyzyjnie zatańczyli tańce kaszubskie.DZT „Ziemia Mielecka”  brawurowo zaprezenowała się  w cieszącej się uznaniem suicie tańców żywieckich i uzyskała certyfikat festiwalowy.

Wyjazd na festiwal połączony był z zasłużonym wypoczynkiem i kąpielą
w Morzu Adriatyckim.  Odbyliśmy całodzienny rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej, podziwialiśmy piękno miast: Budva, Tivat, HercegNovi, Kotor, jaskinię BluCave.

Niezatarte wrażenie pozostawiła wycieczka na Chorwację do Dubrovnika.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ 1:3 (zdjęcia, wideo)

1/4 Totolotek Puchar Polski PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ (1:2) środa 27 maja 2020, godz.20.10 …