Uroczyste podsumowanie kolejnej edycji konkursu „Wydajemy własną książkę” kierowanego do dzieci i młodzieży powiatu mieleckiego odbyło się 12 czerwca br. w siedzibie organizatora konkursu w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem. W roku 2015 mija 15 lat od chwili gdy Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem po raz pierwszy zaprosił młodych pisarzy do „wyciągnięcia z szuflad” ich własnej twórczości, zaprosił także do twórczej zabawy. Konkurs „Wydajemy własną książkę” od początku wspierany jest finansowo przez Starostwo Powiatowe w Mielcu i Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym. Tegoroczna edycja zaowocowała sukcesami wielu uczniów, komisja oceniająca prace jednogłośnie orzekła wysoki poziom książek złożonych na konkurs, większość z nich to teksty bardzo dojrzałe, ciekawie wydane estetycznie i pomysłowo. Spośród 58 książek złożonych w konkursie nagrodzono 16 a 18 książek wyróżniono. Czytaj dalej pod reklamą…
Ikony a art. studio galeria w Mielcu na różne okoliczności – rodzinne i inne…
Wśród licznie zgromadzonych młodych pisarzy, wydawców książek i ich opiekunów, nauczycieli na ogłoszenie wyników tegorocznej edycji przybyli goście w osobach: Stanisław Tomza dyrektor wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Mielcu, Andrzej Głaz Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Renata Paterak sekretarz Gminy Tuszów Narodowy. Po powitaniu gości przez Mariolę Pelic dyrektor grochowskiego Domu Kultury oraz przedstawieniu założeń i pokłosia 15 lat konkursu, młodzież grupy teatralnej „Tomy” odegrała wzruszający spektakl teatralny. Spektakl został wyreżyserowany przez Grażynę Świerczyńską instruktor WDKiR w oparciu o książkę nagrodzoną w w/w konkursie autorstwa Katarzyny Chruściel i Marleny Świątek pod tytułem „Śpieszmy się kochać”. Następnie przedstawiciel komisji oceniającej prace konkursowe Jan Stępień odczytał werdykt i przystąpiono do wręczenia nagród i wyróżnień laureatom oraz podziękowań dla nauczycieli, które wręczyli: Andrzej Głaz Wójt tuszowskiej Gminy i Stanisław Tomza dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Mielcu.
Konkurs jest doskonałą formą wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym młodym człowieku zdolności. Zgodnie z jego regulaminem wszyscy zainteresowani mogą nadsyłać do 31 marca własnoręcznie wydane książki o dowolnej tematyce. Książki złożone na konkurs podlegają ocenie, najciekawsze są nagradzane i wyróżniane, wszystkie tworzą niezwykłą bibliotekę, jedyną w swoim rodzaju a kolejne jego edycje pomnażają jej zbiory. Obecnie biblioteka liczy 636 egzemplarzy unikatowych książek. Zaskakują one wyglądem, treścią i wyobraźnią. Mają niepowtarzalną wartość osobistej wypowiedzi młodego człowieka. Na specjalnych półkach w budynku grochowskiego Domu Kultury znajduje się księgozbiór stworzony przez młodych autorów. Wśród nich można znaleźć opowiadania, wiersze, zapiski, pozycje encyklopedyczne, opowiadania fantastyczne, wspomnienia, bajki, „historie z życia wzięte”.
Mariola Pelic
W załączonym pliku werdykt Jury
Wydajemy wĹasnÄ ksiÄ ĹźkÄ