Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / Ruszyły zapisy na 2. Bieg Konstytucji 3 Maja w Rydzowie!

Ruszyły zapisy na 2. Bieg Konstytucji 3 Maja w Rydzowie!

Tradycja związana ze sportowym obchodzeniem Święta Konstytucji 3 maja rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to rozegrano pierwszy GMINNY BIEG ULICZNY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY MIELEC. Uczestnicy, wśród których większość stanowili mieszkańcy Gminy Mielec oraz uczniowie gminnych szkół, zmagali się z trasą wytyczoną drogami Chorzelowa. Ze względu na kategorie wiekowe zawodnicy rywalizowali na dystansach 500m, 1000m i 2100m. Od samego początku bieg cieszył się dużą popularnością co zaowocowało 11 edycjami wydarzenia.

 

  1. Bieg Konstytucji 3 Maja jest kontynuacją sportowej tradycji Gminy Mielec, jednak w nieco odmienionej formule. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy wszystkich miłośników biegania do Rydzowa, w którym trasa prowadzić będzie nie drogami asfaltowymi, a leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Tuszyma.

 

Organizatorami biegu są Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Sołectwo Rydzów oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski. Patronat honorowy nad biegiem objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

 

Głównumi Partnerami wydarzenia są Nadleśnictwo Tuszyma Zakład Mięsny „Zając” oraz Zakład Metalowy „WB”, który zajmuje się produkcją wyrobów metalowych dla różnych gałęzi przemysłu, a zwłaszcza dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i obronnego. Zakład rozpoczął swoją działalność w 1989 roku. Od początku działalności największym priorytetem była jakość oferowanych wyrobów, gdyż tylko w ten sposób możliwe było osiągnięcie pełnego zadowolenia Klienta.

 

Zapraszamy 8 maja br. do Rydzowa w Gminie Mielec.  Start biegu zaplanowano na godz. 12:00 przy OSP Rydzów, a trasa biegu będzie liczyć 10 km. Zadbaliśmy o profesjonalny przebieg zawodów m.in. z numerami startowymi i elektronicznym pomiarem czasu.

 

Dla uczestników przygotowane zostaną pakiety startowe przygotowane przez m.in. Producenta Suplementów Diety AvetPharma, Siłownię Extreme Fitness i Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie Mielec. Flagi i okolicznościowa oprawa będzie zasługą Stowarzyszenia Kibice Razem Stal Mielec. Na mecie każdy, kto ukończy bieg, otrzyma wyjątkowy medal, przygotowany specjalnie na tą okazję. Wręczymy też najlepszym pamiątkowe statuetki. W tym roku po raz pierwszy wprowadzamy również kategorie wiekowe! Uczestnikom wręczymy pamiątkowe drewniane patery oraz dyplomy.

 

  1. K/M-20 16-29 lat
  2. K/M-30 30-39
  3. K/M-40 40- 49
  4. K/M-50 50-59
  5. K/M- 60+

 

Dodatkowo również po raz pierwszy wprowadzamy puchar dla najliczniejszej amatorskiej grupy biegowej!!!

 

Posiłek regeneracyjny również będzie atrakcją, tym razem dzięki Zakładowi Mięsnemu „Zając” upieczemy na ognisku dla Was kiełbaski. Przygotują je dla Was Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rydzowie.

 

Rozgrzewkę przeprowadzą trenerzy z Siłowni Extreme Fitness. Wydarzenie wspierają również Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzowie. OSP Rydzów pomaga nam na każdym etapie wydarzenia oraz zabezpiecza trasę biegu.  BikeCenter Bartek Ćwik, Agencja Reklamowa MCDesign, ErgoHestia Odział Grupy Jerzy Wąs i Producent wyrobów metalowych Firma NIKmet zamykają listę naszych Partnerów.

 

Macie zamiar przyjechać do nas z dziećmi? Mamy coś dla najmłodszych… Gugalika.pl W trakcie zawodów rozłożymy wielkoformatowe kolorowanki i kredki. Będzie MEGA kolorowo!

 

Rydzów należy do najbardziej urokliwych miejscowości Gminy Mielec, a to za sprawą wyjątkowych walorów przyrodniczych. Znaczną część miejscowości stanowią tereny leśne, które są doskonałą bazą do wypoczynku. Miejscowość bardzo chętnie odwiedzana jest przez miłośników grzybobrania oraz spacerów. Ograniczona ingerencja człowieka w środowisko spowodowała, że na lokalnym terenie spotkać można wiele ciekawych okazów flory i fauny oraz zachwycić się niezwykłymi krajobrazami. Miejscowość stałą się oazą dla wszystkich, którzy w ciszy i spokoju chcą odpocząć od miejskiego zgiełku oraz pośpiechu życia codziennego.

Rydzów zajmuje 304 ha i liczy ponad 350 mieszkańców zamieszkałych w blisko 80 gospodarstwach Na terenie miejscowości działa 14 podmiotów gospodarczych zajmujących się usługami budowlanymi, handlowymi oraz obróbką metali. Prężnie działa również Koło Gospodyń Wiejskich oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Pierwsza wzmianka o miejscowości datowana jest na rok 1576. Na jej terenie znajdują się 4 przebadane stanowiska archeologiczne z okresów neolitu, mezolitu i wczesnego średniowiecza. Ważna datą w dziejach regionu był początek szkolnictwa datowany na rok 1911 oraz lata 80 XX wieku, w których mieszkańcy wsi wznieśli Kaplicę pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

Limit uczestników wynosi 150 osób.

 

Zapisy na www.studiowizualne.com

 

 

Sprawdź również

Spotkania z ikonami i twórcami

„Spotkania z ikonami i twórcami, mieleckimi, podkarpackimi, małopolskimi, słowackimi, ukraińskimi i innymi” – Mielec 2023. …