Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Sanocki Skansen nagrodzony jako „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Sanocki Skansen nagrodzony jako „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Nasz sanocki Skansen nagrodzony jako „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

 

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, prowadzone przez Samorząd Województwa Podkarpackiego, znalazło się w elitarnym gronie zwycięzców VII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W Pałacu Prezydenckim z rąk zastępcy przewodniczącego Komisji Krajowej NZSS „Solidarność” Tadeusza Majchrowicza oraz Jana Lityńskiego ministra i doradcy Prezydenta RP statuetkę odebrał dyrektor sanockiego muzeum Jerzy Ginalski. Uroczystość odbyła się 15 stycznia br.

Muzeum znalazło się w gronie 19 nagrodzonych w tym roku pracodawców. Zgłoszeń do konkursu dokonywały organizacje zakładowe NSZZ „Solidarność” działające w zakładach pracy oraz zarządy przedsiębiorstw. Spośród nich Komisja Certryfikacyjna wybrała 19 zakładów. Laureaci zostali nagrodzenie między innymi za przestrzeganie prawa pracy, przepisów BHP i prawa do organizowania związków zawodowych. 

Podczas uroczystości zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz mówił: „Pracodawca Przyjazny pracownikom to konkurs niezwykły. Po pierwsze odbywa się pod patronatem Prezydenta RP, po drugie w tak wspaniałym miejscu jak Pałac Prezydencki i wreszcie to jedyna w Polsce nagroda, którą pracownicy przyznają pracodawcom” 

Prezydent RP Bronisław Komorowski gratulując nagrodzonym firmom i instytucjom powiedział  między innymi: „Nie będzie pracy bez zdolności do współpracy w wielu kwestiach. Nie będzie solidarności bez zdolności do współodpowiedzialności za zakład pracy”.  

„To bardzo zaszczytne wyróżnienie, zwłaszcza, że nagroda ta przyznawana przez pracowników dla pracodawcy. Niektórzy twierdzą, że cele zarządzających firmą i pracowników nie mogą być zbieżne. Jak widać można wspólnie pracować na sukces swojej firmy, w tym przypadku sanockiego Skansenu. Ta statuetka i certyfikat świetnie wpisuje się w „tłuste lata”, którzy przeżywa muzeum. Mamy największą w historii frekwencję, ogromne inwestycje – dzięki wsparciu samorządu województwa, muzeum żyje i rozwija się. To nagroda dla nas wszystkich – i dla mnie i dla pracowników – i to cieszy najbardziej.

W ciągu VII edycji konkursu to dopiero druga placówka muzealna, która zdobyła certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Teraz Muzeum w Sanoku przez trzy lata będzie mogło używać tego tytułu. Placówka zatrudnia 65 pracowników. W uroczystościach w Pałacu Prezydenckim wraz z dyrektorem uczestniczyła delegacja pracowników tej instytucji kultury.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku jest jedną z 14 prowadzonych przez marszałka  Instytucji Kultury Województwa Podkarpackiego.

 

Aleksandra Gorzelak –Nieduży  

Biuro prasowe UMWP

 

Sprawdź również

W Święto Lotnictwa – kiedyś było tu lotnisko, teraz jest tu działkowisko…

Od kilku lat już piszemy o potrzebie chociażby symbolicznego, upamiętnienia – oznaczenia, pierwszego lotniska w …