Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Sesja nagraniowa Sławomira Dobrzańskiego w Mielcu

Sesja nagraniowa Sławomira Dobrzańskiego w Mielcu

Od 12 do 14 marca w Domu Kultury SCK odbędzie się sesja nagraniowa prof. Sławomira Dobrzańskiego oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wiechowicza w Krakowie. Pianiści zagrają na fortepianie firmy Bluthnera, należącym do Samorządowego Centrum Kultury.

Podczas sesji w SCK w Mielcu będą nagrywane utwory polskiego kompozytora i pianisty-wirtuoza Antoniego Kątskiego. (1817-1899). Jest to już druga z płyt z utworami tego kompozytora nagrana w Polsce przez Sławomira Dobrzańskiego (pierwsza zrealizowana była w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie).  Materiał z nagrania zamówiony został przez wydawnictwo Acte Prealable celem publikacji  na płycie CD (płyty wydawnictwa dostępne są w EMPiK-u i w sklepach muzycznych z muzyką poważną).

Sławomir Dobrzański jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz University of Connecticut, gdzie uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie gry na fortepianie. Jako solista i kameralista Dobrzański występował w Polsce, Słowacji, na Litwie i Ukrainie, we Włoszech, w Szwajcarii, Belgii, Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, Macedonii, w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Peru, Ekwadorze, Argentynie, Paragwaju, Meksyku, w Chinach, Korei Południowej, na Tajwanie oraz w Indiach.

Jako pedagog, Dobrzański wykładał na Uniwersytecie Rhode Island i w Concordia College. Od roku 2005 jest profesorem gry na fortepianie w Kansas State University, gdzie był kierownikiem katedry instrumentów klawiszowych w latach 2009-2013.

Oprócz pracy pedagogicznej i koncertowej Sławomir Dobrzański jest zapraszany na wykłady i prelekcje w USA w wielu krajach świata.

MR

Na zdjęciu: 4 lipca 2016 r., w sala widowiskowa Domu Kultury SCK  XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Mielcu zainaugurował  recital fortepianowy Erica Lu, fot. Włodzimierz Gąsiewski

Zobacz także:

XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Mielcu zainaugurował recital fortepianowy Erica Lu (USA)

Sprawdź również

Marszałek Władysław Ortyl zakażony koronawirusem

SZANOWNI PAŃSTWO  Z UWAGI NA KONTAKT Z OSOBĄ ZAKAŻONĄ MARSZAŁEK WŁADYSŁAW ORTYL WYKONAŁ TEST NA …