Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

Sobótki na Podleszanach

22 czerwca 2014 r. na stadionie w Podleszanach k. Mielca  odbyły się tradycyjne „Sobótki”. Podczas imprezy można było m.in. posłuchać koncertów połączonych z małą potańcówką oraz zobaczyć obrzęd puszczania wianków w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz pływających kul.

Puszczanie wianków to słowiański zwyczaj związany z nocą świętojańską. Panny puszczały wianki rzeką lub strumieniem, następnie wianki były wyłapywane przez kawalerów. Chłopiec, który takowy złapał, szukał właścicielki, z czego wróżono szybkie wesele. Innymi obrzędami tzw. Nocy Kupały były skoki przez ogień oraz szukanie kwiatu paproci.

Michał Krawiec

SobĂłtki na Podleszanach

Sprawdź również

Konkurs o bł. ks. J. Popiełuszko rozstrzygnięty [230 zdjęć]

W czwartek, 13 lutego br. w Sali Widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu odbyło się …