Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej” – weekend z ulicznym tańcem, muzyką, plastyką i teatrem

„Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej” – weekend z ulicznym tańcem, muzyką, plastyką i teatrem

Już w weekend 16-18 czerwca startuje Style Mielec- Festiwal Kultury Ulicznej

W ramach wydarzenia w Mielcu odbywać się będą:

  • Warsztaty taneczne dla amatorów
  • Warsztaty taneczne dla tancerzy (breaking oraz hip hop) oraz zawody taneczne
  • Warsztaty street art oraz graffiti jam
  • Warsztaty muzyczne oraz skrecz sesja
  • Warsztaty teatralne oraz spektakl uliczny
  • Warsztaty i pokaz  “StreetFootball”
  • Koncerty
  • Wystawa w Galerii ESCEK

Warsztaty taneczne dla amatorów (breaking)

Breaking to rodzaj tańca, którego korzenie sięgają ulicy. Nie zawsze jednak pozytywnie odbierają go laicy. Tymczasem to wyjątkowo trudny taniec.  Jeden z najbardziej dynamicznych, taki, który daje poczucie wolności. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach tanecznych na których dowiedzą się na czym polega breaking a także poznają podstawowe kroki tego rodzaju tańca. Spotkanie będzie również okazją do doświadczenia zasady „fair play” oraz szacunku do pozostałych tancerzy. Warsztaty z najmłodszymi poprowadzi mielczanin- bboy Maciej Zbrzezny.

Warsztaty odbędą się 14 czerwca w Sali nr 18 Domu Kultury SCK w Mielcu w godzinach: 17.00-18.30. Zapraszamy chętnych w wieku 10-14 lat do bezpłatnego udziału.

Warsztaty taneczne dla b-boyów oraz zawody

Osoby bardziej doświadczone w tańcu będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez tancerzy znanych w środowisku polskim jak i zagranicznym. Specjaliści w tańcu breaking przekażą swoją wiedzę zainteresowanym. Z pewnością wśród chętnych uczestników będą także tancerze z innych miast Polski. Po warsztatach odbędą się zawody taneczne (tzw. bitwy), które zrealizowane zostaną w Parku im. Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy, tuż obok Miejskiej Biblioteki Publicznej. Gośćmi specjalnymi będą sędziowie, którzy są tancerzami, mają głęboką wiedzę na temat tańca i tej kultury, m.in. GenaroCibils, AndriiGregul „Pluto” czy  Remigiusz “Remo” Łappo. Zawody polegać będą na zasadzie Fair Play w systemie pucharowym, gdzie w eliminacjach z 16 ekip dwuosobowych wyłonione będzie 8, które walczyć będą o pierwsze miejsce. Dla uczestników za 3 pierwsze miejsca przewidziana będzie nagroda pieniężna. Zawody odbywać się będą do muzyki tworzonej na żywo przez Bartłomieja Wszelakiego „DJ Merrenda”. Co dodatkowo podniesie widowiskowość działania. Po zawodach przewidziane jest afterparty w postaci koncertu na żywo mieleckiego zespołu Jazz Station.

Info o warsztatach:

17.06. 2023 Godz. 13:00-14:20

 Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać zgłoszenia mailowo na adres stylemielec@gmail.com

Warsztaty street art oraz graffiti jam

Sztuka uliczna to przede wszystkim graffiti oraz murale. Mielecka młodzież oraz artyści Grzegorz Bula Cebula i Justyna Pomykała- Berrached zrealizują metodą szablonową kilka murali w różnych częściach miasta. Dodatkowo powstaną  także  instalacje plastyczne a także najmłodsi wykonają „grafitti ulotne” kredą na chodniku. Zaproszeni artyści uliczni podczas sobotniego finału stworzą na żywo graffiti na specjalnie powstałej ściance.

Warsztaty muzyczne i skrecz sesja

Kultura uliczna to także muzyka. Przygotowane przez nas warsztaty nie będą się opierać jednak na nauce gry na instrumentach a prowadzącym będzie znany w środowisku DjNoriz.  Uczestnicy dowiedzą się jak tworzy się bity, przedstawione zostaną im techniki miksowania muzyki, od tych najprostszych po zaawansowane, a także podstawy scratch-u. Uczestnicy dowiedzą się również jak we właściwy sposób podłączyć i korzystać ze sprzętu dj-skiego oraz zapoznają się z obsługą efektów. Warsztaty oraz skrecz sesja odbędzie na terenie Górki Cyranowskiej i będzie dostępna dla wszystkich. Będzie można przyjść posłuchać czy potańczyć do muzyki tworzonej na żywo.

Warsztaty i Skrecz sesja odbędzie się 16. 06. 2023 w godz. 17-19:30.

Warsztaty teatralne oraz happening

W Festiwalu Kultury Ulicznej nie może zabraknąć teatru, który rozwija nie tylko kreatywność ale służy także nawiązywaniu nowych relacji, przełamywaniu własnych ograniczeń i  integracji z grupą. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali zarówno młodzi uczestnicy zajęć teatralnych z Domu Kultury jak i artyści z klasy teatralnej z V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Głównym celem warsztatów jest przygotowanie grupy do przedstawienia efektów swojej pracy przed publicznością podczas finału. Happening teatralny pt. „Plomba hrabiego” zostanie pokazany w Parku Lachmana, bez tradycyjnych środków teatralnych, takich jak scena, kurtyna, kulisy, czy światło. Uczestnik warsztatu – aktor – performer stanie się fizycznie częścią zdarzenia artystycznego.W wydarzeniu pomaga aktorka Teatru Maska z Rzeszowa- Natalia Koza oraz nauczycielka i opiekun teatralny V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu- Dorota Świst.

Happening teatralny odbędzie się 18.06. 2023 o godz. 17.00.

Wystawa Dariusza Milczarka w Galerii ESCEK

Zadaniu towarzyszyć będzie ekspozycja prac młodego, utalentowanego artysty Dariusza Milczarka. W 2011 roku obronił on pracę magisterską na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Również pod jego kierunkiem przygotował i obronił doktorat w 2017 roku. Jego obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.Jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2018 roku. Malarstwo Dariusza Milczarka należy do jednego z najciekawszych zjawisk w młodej sztuce polskiej. Artysta w brawurowy sposób wprowadził murale do wielkich galerii sztuki. Wystawa prac dostępna będzie dla zwiedzających przez trzy tygodnie.

Wernisaż wystawy: 16.06.2023 godz. 18.00

Warsztaty i pokaz “Street Football” – R-Style Crew (Dawid 'Ziomal” Ziomek, Adrian „Franc” Franek)

Nawiązując do piłki nożnej, z którą od lat kojarzy się Mielec chcemy przeprowadzić także nowatorskie warsztaty z dyscypliny określanej jako freestyle football. Poprowadzą je mistrzowie z ekipy R-Style Crew, którzy łączą sport z tańcem. Podczas finału widzowie będą także mieli okazję zobaczyć przygotowany przez nich pokaz wyjątkowych  umiejętności żonglersko- cyrkowych z piłką. W ten sposób udowodnimy, że sport i sztuka mogą mieć więcej wspólnego niż się wydaje.

Plan wydarzenia:

17.06 – sobota (Park Rzeszowiaków)

15:00 – 15:30 – rejestracja

15:30 – 16:30 – pierwszy etap

17:00 – 18:00 – drugi etap i finałowe rundy

Zapisy do turnieju: https://tiny.pl/cqvwd

Turniej swoim patronatem objął klub FKS Stal Mielec S.A., który będzie sponsorem nagrody dla zwycięzców. Dodatkowo w wydarzeniu czynny udział wezmą zawodnicy drużyny PGE FKS Stal Mielec.

Koncerty

Dodatkowo wydarzenia finałowe uświetnią koncerty, które będą podsumowaniem i chwilą odpoczynku po intensywnych rozgrywkach tanecznych. Zaprezentują się m. in. młodzi, mieleccy artyści tworzący zespół Jazz Station oraz zespół ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET z Rzeszowa.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja kulturalna”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …