Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Stypendystki premiera z ekonomika i elektryka

Stypendystki premiera z ekonomika i elektryka

Magdalena Adamczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Klaudia Kotwica z Zespołu Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu zostały stypendystkami Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015.

 

Klaudia Kotwica to uczennica klasy II A technikum elektronicznego o profilu wojskowym ZS im.  Groszkowskiego. W klasie I na koniec roku szkolnego 2013/2014 uzyskała średnią ocen 5,5 (siedem ocen celujących i osiem bardzo dobrych) oraz wzorową ocenę z zachowania. Osiągnęła także duży sukces z chemii, zostając finalistką ogólnopolskiej olimpiady ,,Alchemik”.

– Z zainteresowaniem przyjęłam wiadomość o tym, że w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu powstaje klasa technikum o profilu wojskowym. Od razu pomyślałam, że to coś dla mnie, ponieważ od dziecka marzę, aby zostać żołnierzem. Szczególnie zadowolona jestem z zajęć z samoobrony, dzięki którym umiem już właściwie reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Nauka strzelania, którą doskonaliłam również podczas zajęć na poligonie, z pewnością przyda mi się, gdy będę ubiegać się o przyjęcie do szkoły wojskowej. Jestem wdzięczna wszystkim nauczycielom zaangażowanym w zorganizowanie ciekawych zajęć w mojej klasie. Na koniec I klasy miałam najwyższą średnią w szkole, co pozwoliło mi uzyskać stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jestem zadowolona, że „elektryk” zaangażował się w projekt „Podkarpacie stawia na zawodowców”, dzięki czemu na wakacjach odbyłam płatny staż, który pozwolił mi zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe – przyznaje Klaudia.

Z kolei Magdalena Adamczyk to uczennica kl. IV A technikum ZSE. W ubiegłym roku szkolnym Magda uzyskała wysoką średnią ocen – 4,93 i otrzymała świadectwo z wyróżnieniem. W klasie trzeciej została laureatką 15. Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”, a wcześniej jego finalistką. Brała udział w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i konkursie historycznym „25 lat Wolności”.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

arz

Klaudia Kotwica z wychowawcą Romanem Gruszeckim. Fot. ZS

Sprawdź również

Czy Karawaki, krzyże św. Benedykta w Czerminie chronią od epidemii?

Niezwykłą ciekawostką kościoła w Czerminie są dwa krzyże o podwójnych ramionach. Pierwszy z nich – …