Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Sukcesy uczniów „ekonomika”

Sukcesy uczniów „ekonomika”

W kilku ostatnich tygodniach uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych brali udział w rożnych konkursach.

 

Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie zorganizowało czwartą edycję konkursu pt. „Stan wojenny w Polsce”. Jego uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej stanu wojennego w rodzinnej miejscowości. Laureatką tego  konkursu została  Aleksandra Madej, uczennica klasy IV b Technikum Nr 1. Pod kierunkiem mgr Marzeny Gadziały przygotowała prezentację multimedialną poświęconą tematyce stanu wojennego w Mielcu i zajęła trzecie miejsce.

Z kolei uczennica klasy I a Technikum, Anna Starzyk, została wyróżniona podczas 8. Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki „Szczęśliwym Być” w kategorii gimnazjów i szkół średnich. Na konkurs, który odbył się 9 grudnia w Katolickim Centrum Młodzieży KANA, przygotowała piosenkę Patrycji Markowskiej „Kilka prostych prawd”. Jej opiekunem była Agnieszka Lorynowicz.

1 grudnia w ZSE przeprowadzono pierwszy etap 13. Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, w którym wzięło udział 18 uczniów z klas Technikum Nr 1, przygotowanych przez panie: Marzenę Gadziałę i Bożenę Switek. Do etapu okręgowego, który odbędzie się 2 marca 2015 r. w Rzeszowie zakwalifikowali się: Adrian Rogala i Dominika Hyjek.

Natomiast 3 grudnia odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Do olimpiady przystąpiło 29 uczniów, którzy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości podstaw ustroju RP, zasad i procedur demokratycznych, zasad funkcjonowania instytucji wymiaru sprawiedliwości i życia publicznego. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Paulina Leśniowska, Monika Lis, Wiktoria Wróbel, Wojciech Koper i Angelika Zięba.

ar

Sprawdź również

Mieleckie Starostwo sfinansowało drugą, poszerzoną edycję książki „Nierozstrzelana Pamięć – Mielecki Słownik Katyński”, autorstwa Jerzego Skrzypczaka

Mija właśnie 80 lat, gdy Sowieci postanowili dokonać ludobójstwa na polskich jeńcach – internowanych oficerach …