Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Świąteczna wystawa ikon Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Hotelu Atena w Mielcu
Od lewej Piotr Mazur, Krystyna Gargas-Gąsiewska i Włodzimierz Gąsiewski

Świąteczna wystawa ikon Krystyny Gargas-Gąsiewskiej w Hotelu Atena w Mielcu

Od lewej Joanna Obutelewicz-Węgrzyn i Krystyna Gargas-Gąsiewska

W stylowym świątecznym miejscu z Bożonarodzeniową choinką, w sali recepcyjnej Hotelu Atena w Mielcu można oglądać ekspozycję ikon Krystyny Gargas-Gąsiewskiej. Jest to możliwe dzięki życzliwości właścicieli Hotelu Atena i ich działań na rzecz promocji sztuki w Mielcu.

Krystyna Gargas-Gąsiewska jest autorka wielu obrazów olejnych i akwareli. Jej inspiracją była m.in. twórczość Natalii Czarneckiej z d. Skworcowej z Moskwy, która przekazywała tajniki moskiewskiej szkoły pisania Ikon przy cerkwi świętego Tichona. Wpływ miała też sztuka starych mistrzów, w tym w Muzeum Ikon w Sanoku, w cerkwiach w Bieszczadach i w Pracowni Ikon Jadwigi Denisiuk w Cisnej oraz wzorce współczesne, w tym brata Marcina Świądra OFM Cap. Jesienią 2015 r. uczestniczyła w warsztatach ikonopisania ,,Piękno zbawi świat” pod jego kierunkiem, a jesienią 2018 r. w warsztatach ikonopisania prowadzonych przez ks. dr Jacka Soprycha z WSD w Tarnowie. Jej Ikony są pisane w technikach tradycyjnych oraz własnych i są nie tylko świętymi obrazami, ale także przekazem ich

Krystyna Gargas-Gąsiewska

wykonawcy, który przez sztukę wyraża swoją wiarę i wrażenia estetyczne. Jej prace, w tym Ikony były wielokrotnie wystawiane oraz znajdują się w wielu zbiorach, także osób duchownych, w kraju i zagranicą.

Jesienią 2019 r. Krystyna Gargas-Gąsiewska, wspólnie z mężem Włodzimierzem Gąsiewskim wydała przewodnik poetycko-artystyczny pt. BIESZCZADZKIE SZLAKI IKON BIESZCZADY TRAIL OF ICONS DROGA DO ŁOPIENKI THE WAY TO ŁOPIENKA, który w całości tłumaczony jest na język angielski. Tomik ten miał swoją premierę na stoisku Związku Literatów Polskich O/Rzeszów podczas Świątecznych Targów Książki, które odbywały się w dniach 22-23 listopada 2019 r. w Centrum Kulturalno -Wystawowym Millenium Hall w Rzeszowie.

Na zdjęciach Krystyna Gargas-Gąsiewska, Piotr Mazur – Właściciel Hotelu Atena, Joanna Obutelewicz-Węgrzyn – Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu oraz Włodzimierz Gąsiewski – pomysłodawca wystawy.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Hotelu Atena i obejrzenia zaprezentowanych ikon, które można także na miejscu zakupić!

Włodzimierz Gąsiewski

 

Sprawdź również

II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim [45 zdjęć]

Za nami II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim. Mimo odwołania tegorocznej edycji Powitania Lata udało …