Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Trzy drogi do remontu

Trzy samorządy z powiatu mieleckiego uzyskały rządowe wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na 2015 rok. Remontowane będą ulica Wiesiołowskiego w Mielcu, droga Dulcza Wielka – Poręby i Malinie – Chrząstów

 

Wojewoda podkarpacka ogłosiła ostateczną listę rankingową inwestycji gminnych i powiatowych, które będą realizowane przez samorządy w przyszłym roku przy udziale środków finansowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Jak poinformowała Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzeczniczka prasowa wojewody, w pierwszej kolejności na ostatecznej liście rankingowej zostało zamieszczone 40 zadań gminnych i 19 powiatowych. W województwie podkarpackim samorządy mają do wykorzystania w przyszłym roku ponad 62 milinów złotych. Lista zakwalifikowanych wniosków została przekazana ministrowi administracji i cyfryzacji do zatwierdzenia.

Urząd Miejski w Mielcu złożył wniosek na przebudowę ulicy Wiesiołowskiego. Znalazł się on na 26. miejscu listy rankingowej dróg gminnych i uzyskał dofinansowanie. Według projektu roboty mają być prowadzone na długości ponad 2,1 kilometra. Kosztorysowa wartość przedsięwzięcia to ponad 4,76 mln złotych. Miasto otrzyma 50 procent tej kwoty, czyli 2,36 mln zł.

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim zgłosił do rządowego programu remont drogi gminnej Dulcza Wielka – Poręby. Otrzymał on dotację w wysokości 170 tys. zł. Tyle samo do tego zadania tamtejsi samorządowcy wyłożą z własnego budżetu.

Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym pozyskał dofinansowanie na remont drogi Malinie – Chrząstów. Roboty na 800-metrowym odcinku jezdni mają kosztować około 730 tysięcy złotych, z czego połowa, czyli 364 tys. zł będzie pochodzić z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Niestety niepowodzeniem zakończyły się starania o dotacje przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. Powiat liczył na dofinansowanie przebudowy dwóch skrzyżowań na drogach prowadzących do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu Alei Kwiatkowskiego i ulicy Przemysłowej oraz przebudowę skrzyżowania na ulicy Wojska Polskiego w kierunku Mościsk. Projekty te znalazły się dopiero na odpowiednio 28. i 33. miejscu listy rankingowej.

kb

Sprawdź również

Podkarpacie pamięta o Żołnierzach Wyklętych

Już od dekady 1 marca w Polsce obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto jest upamiętnieniem …