Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Turniejowe eksperymenty

Turniejowe eksperymenty

ortografia radomysl 2Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim była organizatorem Gminnego Turnieju Ekologicznego dla klas trzecich. Odbywał się on po raz osiemnasty pod hasłem „Przyroda i my.”

 W turnieju wzięli udział uczniowie z 7 szkół: Dąbrówki Wisłockiej, Janowca, Partyni, Radomyśla Wielkiego, Rudy, Zdziarca i Żarówki. Trzecioklasiści musieli rozwiązać test z wiadomości przyrodniczo – ekologicznych. przygotować krótką prezentację na temat wybranego parku narodowego w Polsce w formie plakatu. Musieli się także wykazać spostrzegawczością w rozpoznawaniu różnych zwierząt żyjących w Polsce. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się zadanie „Mali badacze”, które polegało na zaprezentowaniu eksperymentu dotyczącego właściwości wody, powietrza itp. i krótkie omówienie wniosków. W tej konkurencji uczniowie zamienili swoje stanowiska w małe laboratoria i przeprowadzali różne doświadczenia. Największym powodzeniem cieszył się eksperyment dotyczący zrobienia szybkim, domowym sposobem lodów waniliowych.

W turnieju zwyciężyła drużyna z Janowca pod kierunkiem Małgorzaty Jeniec w składzie Ewa Kuciemba, Karol Cetnar, Szczepan Moździerz i Kacper Grzech. Drugie miejsce zajęła drużyna z Żarówki (Natalia Czuchra, Wiktoria Kłoda, Maciej Giża i Jakub Madura) pod kierunkiem Elżbiety Słowik, a trzecie: drużyna ze Zdziarca pod kierunkiem Ewy Lubery w składzie Julia Labak, Sylwia Dykas, Justyna Dubiel i Aleksandra Pryga oraz z Radomyśla Wielkiego (Oliwia Pietrucha, Alicja Mydlarz, Wiktoria Lipa i Zofia Litwin) pod kierunkiem Magdaleny Cisło. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowali Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego i Andrzej Przybyszewski, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Radomyślu Wielkim.

– Celem turnieju było  poszerzenie wiedzy i umiejętności przyrodniczych dzieci, rozwijanie zainteresowań środowiskiem przyrodniczym, propagowanie kultury ekologicznej wśród uczniów.  Wszystkie drużyny włożyły wiele pracy w przygotowanie się do tego konkursu. Należy stwierdzić, że dzieci wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą i ekologiczną, która na pewno zaowocuje w przyszłości – przekazują nauczycielki Beata Popielarz i Anna Wolanin, które zorganizowały turniej.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Marszałek Władysław Ortyl zakażony koronawirusem

SZANOWNI PAŃSTWO  Z UWAGI NA KONTAKT Z OSOBĄ ZAKAŻONĄ MARSZAŁEK WŁADYSŁAW ORTYL WYKONAŁ TEST NA …