Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Tydzień papieski

10 października

Widowisko poetycko-muzyczne „Znak pokoju”, 10 października, godz. 19, Bazylika Mniejsza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

Wstęp wolny.

* * *

Spektakl poetycki „Znak pokoju” jest próbą refleksji nad współczesnością, w której człowiek nie znajduje sensu w obliczu śmierci i cierpienia milionów ludzi. Widowisko mistrzowsko łączy słowa ks. Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Jana Pawła II, Wisławy Szymborskiej z muzyką Cezarego Chmiela. Spektakl jest wołaniem o pokój na świecie, o szacunek dla godności każdego człowieka. W widowisku  wystąpi Tomasz Schimscheiner jako dziennikarz oraz muzycy: Cezary Chmiel (syntezatory), Tomasz Kudyk (trąbka), Łukasz Chmiel (gitara).

10 – 18 października

Wystawa planszowa „Jan Paweł II – człowiek odwagi” – dolny hall Domu Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

Wystawa fotograficzna dokumentująca wydarzenia z życia Jana Pawła II.

10 – 18 października

Wystawa „Jan Paweł II w literaturze polskiej” – Miejska Biblioteka Publiczna.

Wstęp wolny.

* * *

Miejska Biblioteka Publiczna SCK włącza się w obchody Dni Papieskich wystawą publikacji książkowych dotyczących życia Jana Pawła II.

10 – 18 października

Wystawa plenerowa „Karol Wojtyła. Narodziny” – teren wokół Bazyliki Mniejszej parafii pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

* * *

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły uczciło przygotowaniem specjalnej okolicznościowej wystawy, której celem jest pokazanie nie tylko wspaniałej i dramatycznej biografii naszego Karola Wojtyły, ale także jego osobowości, myśli i owoców twórczej pracy. Wystawa jest także egzemplifikacją czasów, w których żył.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Ekspozycja składa się z 10 plansz do druku, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

14 października

Film „Karol Wojtyła. Śledztwo”, 14 października, godz. 17, kino „Galaktyka”.

Bilety w cenie 11 zł w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

 18 października

Spektakl „Siostrzyczki” w wykonaniu musicalowej ekipyDomu Kultury SCK, 18 października, godz. 18 i 20.

Bilety w cenie 12 zł w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

 * * *

Po raz kolejny obejrzymy spektakl muzyczny „Siostrzyczki”, którego premiera odbyła się rok temu. Musical zebrał wspaniałe recenzje i sympatię publiczności. Miejmy nadzieję, że kolejne dwa spektakle zostaną przyjęte równie ciepło.

W trakcie spektakli odbędzie się zbiórka datków na operację i rehabilitację 20-letniej Oliwii, która od czterech lat walczy o przywrócenie sprawności ręki.

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych podczas imprez organizowanych przez SCK Mielec.

Małgorzata Rojkowicz

 

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …