Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Udał się na przejażdżkę nie swoim skuterem

Udał się na przejażdżkę nie swoim skuterem

06.04.2021. Policjanci odzyskali motorower wart 5 tysięcy złotych. Sprawca krótkotrwałego użycia pojazdu został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu. Za popełnienie tego przestępstwa 25-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany skuter trafił już do rąk właściciela.

O kradzieży motoroweru powiadomił policję pokrzywdzony. Opisując zdarzenie przekazał funkcjonariuszom, że będąc w jednej z placówek handlowych przy ulicy Targowej w Mielcu pozostawił tam na parkingu skuter. Jak ustalili policjanci młody mężczyzna wykorzystał sytuację, uruchomił motorower i odjechał.

Następnego dnia funkcjonariusze ustalili kim jest sprawca tego czynu. Podczas czynności odzyskali motorower i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mielca. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, ponieważ mężczyzna wsiadając na motorower jedynie przemieścił się nim bliżej swojego miejsca zamieszkania, a następnie pozostawił bez zabezpieczenia. Nie zmienienia to jednak faktu, że popełnił przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf.: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/103068,Udal-sie-na-przejazdzke-nie-swoim-skuterem.html

 

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …