Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Rzeszowiacy” wiosennie dla mielczan

„Rzeszowiacy” wiosennie dla mielczan

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu przygotowało dla mielczan „Koncert wielkanocny”. Zaśpiewają, zatańczą i zagrają: Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”, Stowarzyszenie Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy”, „Mali Rzeszowiacy” oraz orkiestra i kapela ZPiT „Rzeszowiacy”.

W programie koncertu, który będzie można obejrzeć na kanale YouTube SCK i na profilu FB SCK, znajdują się m.in.: suity tańców sądeckich, przeworskich, opolskich i kaszubskich, polki rzeszowskie, „Kosiarz”, kujawiak, krakowiak, oberek, a także przyśpiewki z towarzyszeniem kapeli. oberek, krakowiak.

Koncert przygotował i reżyserował Mariusz Bożek, choreograf ZPiT „Rzeszowiacy” i ZPiT „Mali Rzeszowiacy”. Tancerzy Stowarzyszenia Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” przygotowali do koncertu: Beata Sudoł – choreograf oraz Daniel Krępa – Prezes Stowarzyszenia Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Kierownictwo muzyczne koncertu spoczywało w rękach kierownika orkiestry ZPiT „Rzeszowiacy”, Sławomira Stana oraz kapelmistrza „małej kapeli” ZPiT „Rzeszowiacy”, Konrada Sosińskiego.

Premiera koncertu odbędzie się 11 kwietnia o godz. 18 na kanale YouTube SCK. Zapraszamy!

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …