Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Minigranty dla dużej kultury

Minigranty dla dużej kultury

Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza do udziału w konkursie inicjatyw kulturalnych pn. „Miasto Młodych” – minigranty Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Jest to druga edycja konkursu, w tym roku skierowana do młodych mieszkańców gminy Mielec w przedziale wiekowym 13-19 lat.

Zgłoszone projekty muszą spełniać warunki określone w regulaminie konkursu, .m.in. wpisywać się w zakres szeroko pojętej działalności kulturalnej, być autorskim pomysłem wnioskodawcy, odpowiadać potrzebom określonej grupy odbiorców, wynikać z konkretnych potrzeb. Projekt musi być realizowany na terenie Mielca. Inicjatywa będzie realizowana przy współpracy z Domem Kultury SCK w Mielcu.

Organizator konkursu przeznaczył na małe granty 10 tys. zł. Planuje dofinansowanie od 2 do 5 zgłoszonych inicjatyw, a maksymalna wartość jednego grantu to 5 tys. zł.

Autorskie projekty mogą zakładać różne formy realizacji: warsztaty, wykłady, spotkania, koncerty, imprezy plenerowe. Organizator konkursu zastrzega jednak, aby każdy z projektów aspirujących do grantów był m.in. ogólnodostępny i nieodpłatny. Do konkursu mogą przystąpić zarówno osoby indywidualne jak również grupy nieformalne (co najmniej 3 osoby). Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap to poprawne złożenie wniosku, a drugi etap to prezentacja pomysłu przed Kapitułą Konkursową i publicznością.

Celem konkursu jest wzmacnianie relacji między Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu a młodzieżą. Organizator chce wesprzeć te niekomercyjne inicjatywy kulturalne, które będą w stanie zaangażować mieszkańców Mielca. Ogłoszenie naboru wniosków zaplanowano na 12 kwietnia. Terminem końcowym składania wniosków jest 10 maja (do godz. 15). Termin ogłoszenia wniosków zakwalifikowanych do konkursu to 17 maja. Drugi etap konkursu, czyli prezentacje przez Kapitułą Konkursową i publicznością zaplanowane są na 29 maja. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Zwycięskie projekty muszą być zrealizowane między 10 czerwca a 15 października.

Katarzyna Szczurek
Dział Organizacji Imprez i Wystaw Artystycznych
Dom Kultury w Mielcu

p r o m o c j a :

ZAPISKI I WSPOMNIENIA LOTNICZE MIELEC I OKOLICE… jubileuszowo-tematyczne „NADWISŁOCZE” XX LAT 2003-2023/2024 nr 50/2023 – zapraszamy do współpracy
Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …