Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Nietrzeźwy rowerzysta odpowie przed sądem

Nietrzeźwy rowerzysta odpowie przed sądem

19.04.2024. Sprzyjająca pogoda sprawia, że na drogach i ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Taki środek transportu jest bardzo popularny, jednak musimy pamiętać, żeby być bezpiecznym na drodze, nie wystarczy opanowanie techniki jazdy na rowerze, ważna jest również znajomość przepisów ruchu drogowego i stosowanie ich w praktyce. Pomimo zaostrzenia kar i prowadzonych kampanii informacyjnych, wciąż na drogi powiatu mieleckiego wyjeżdżają nietrzeźwi rowerzyści. Wczoraj mieleccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu, szczególnie teraz w okresie wiosenno-letnim. Jest to pojazd, z którego korzystamy dla przyjemności, a coraz więcej osób dojeżdża nim do pracy czy szkoły. Przemieszczając się, za pomącą tego środka transportu, musimy pamiętać, że jesteśmy uczestnikiem ruchu drogowego i obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy również, że rowerzyści w przypadku udziału w zdarzeniu drogowym są narażeni na poważne w konsekwencjach w skutki, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub nawet życia. W porównaniu z kierującymi pojazdami mechanicznymi rowerzystów nie chroni karoseria oraz inne systemy bezpieczeństwa. Pomimo zaostrzenia kar i prowadzonych kampanii informacyjnych, wciąż na drogi powiatu mieleckiego wyjeżdżają nietrzeźwi rowerzyści.

Wczoraj, po godz. 16 w miejscowości Izbiska, policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę jednośladu, który kierował mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Wadowice Górne odpowie za swój czyn przed Sądem.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!

podkom. Bernadetta Krawczyk

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …