Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Prędkość” – „Trzeźwość” podsumowanie działań Policji

„Prędkość” – „Trzeźwość” podsumowanie działań Policji

19 kwietnia mieleccy policjanci prowadzili na terenie powiatu mieleckiego działania „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania miały charakter międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Policjanci mieleckiej drogówki dokonywali pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Podczas działań mundurowi ujawnili 34 naruszenia – przekroczenia dopuszczalnej prędkości z czego zatrzymali 2 kierowców, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym tj.

  • po godz. 10, na ul. Kwiatkowskiego w Mielcu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej skodę. 36-letni kierowca pojazdu przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h, jadąc z prędkością 123 km/h,
  • po godz. 12, w tym samym miejscu, mundurowi zatrzymali 43-letniego kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. W obszarze zabudowanym jechał 101 km/h.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

Przez dwa weekendowe dni mieleccy policjanci prowadzili również działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach naszego powiatu, funkcjonariusze skontrolowali ponad 800 kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 4 kierowców.

W sobotę i w niedzielę, mieleccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego powiatu mieleckiego. Sprawdzili stan trzeźwości 855 kierujących. Podczas działań ujawnili 4kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Ponadto mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów, którzy za popełnione wykroczenie będą odpowiadać przed Sądem.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

inf. i fot. podkom. Bernadetta Krawczyk

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …