Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Uroczystości 80. rocznicy zbrodni katyńskiej [zdjęcia]
Posłanka Krystyna Skowrońska oraz poseł Fryderyk Kapinos

Uroczystości 80. rocznicy zbrodni katyńskiej [zdjęcia]

26 czerwca 2020 roku, po częściowym rozluźnieniu restrykcji związanych z pandemią, ale z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, Mielecki Komitet Katyński wespół ze Starostą Powiatu Mieleckiego i Prezydentem Miasta Mielca zorganizowali uroczystości związane z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej.

 

W ich ramach w bazylice mniejszej pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu odprawiona została msza święta w intencji ofiar Katynia. Homilię wygłosił ks. Marcin Krępa. Po mszy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali krótki program artystyczny. Następnie dalsza część uroczystości odbyła się przy Ścianie Katyńskiej, przy której miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, odsłonięcie kolejnych tabliczek memoratywnych oraz złożono wiązanki kwiatów i znicze.
Fot. Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

Marszałek Władysław Ortyl zakażony koronawirusem

SZANOWNI PAŃSTWO  Z UWAGI NA KONTAKT Z OSOBĄ ZAKAŻONĄ MARSZAŁEK WŁADYSŁAW ORTYL WYKONAŁ TEST NA …