Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Odszedł zasłużony społecznik

Odszedł zasłużony społecznik

Z przykrością informujemy, że zmarł Jan Ziobroń, Kawaler Orderu Odrodzenia Polski, Zasłużony dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki.

Urodził się 1 stycznia 1937 r. w Tarnowie. Był synem Wojciecha (oficera WP i ZWZ-AK) i Marii z domu Wolińska. Z wykształcenia geograf, z zawodu nauczyciel i urzędnik, z zamiłowania historyk regionalista, społecznik i dziennikarz. Pracował m.in. w szkołach podstawowych: w Dulczy Wielkiej, Słabowie (pow. Mrągowo) – kierownik szkoły, Piaskach Drużków – dyrektor, Żarówce – dyrektor i Radomyślu Wielkim. Będąc sekretarzem radomyskiego urzędu przyczynił się do powstania w Radomyślu filii Zespołu Szkół Rolniczych w Brniu i w latach 1981-84 był jej kierownikiem. W 1985 skupił wokół siebie miłośników historii Radomyśla oraz gminy i założył Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Radomyskiej. Doprowadził do powstania szeregu miejsc pamięci narodowej, m.in. pomnika Holocaustu w Radomyślu Wielkim i lotników PSP na Zachodzie, wywodzących się z ziemi radomyskiej, a także do odsłonięcia 10 tablic pamiątkowych poświęconych osobom wywodzącym się z terenu miasta i gminy. Zorganizował i prowadził społecznie przez 15 lat Regionalną Izbę Pamięci. Przez ponad 10 lat wydawał lokalny miesięcznik „Ziemia Radomyska” (w l. 1990-2001 r. – 131 numerów). Napisał i wydał 9 książek o Radomyślu Wielkim i gminie oraz sławnych postaciach i organizacjach ziemi radomyskiej.

Jan Ziobroń zmarł w czwartek 25 czerwca. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę (27 czerwca) w kaplicy cmentarnej w Radomyślu Wlk. Różaniec za duszę śp. Jana rozpocznie się o godz. 15.30, a msza pogrzebowa pół godziny później. Pokój Jego Duszy. Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Ruszyły zapisy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator

Zapraszamy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator, który odbędzie się 24 stycznia 2021 roku. …