Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Warsztaty „Motywowanie uczniów do nauki” w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu

Warsztaty „Motywowanie uczniów do nauki” w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu

P1040523„Motywowanie uczniów do nauki” to temat warsztatów, które w czytelni biblioteki przeprowadziły panie Alina Sokół – pedagog i Teresa Stawecka – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu w środę 13 kwietnia 2016 r. Było to kolejne spotkanie nauczycieli bibliotekarzy uczestniczących w sieci współpracy i samokształcenia.

Podczas warsztatów uczestnicy szkolenia zapoznali się m. in. z modelami motywacji, nagrodą i karą w motywacji, metodami aktywizującymi motywowanie uczniów do nauki. Prowadzące podkreślały ważną rolę akceptacji dziecka, komunikacji interpersonalnej, relacji indywidualnych i z grupą oraz oceniania w motywowaniu. Motywacja jest motorem rozwoju dziecka i źródłem sukcesu, uważana jest przez wielu psychologów za najważniejszy czynnik sprzyjający efektywnemu uczeniu się.

Nauczyciele podzielili się swoimi doświadczeniami w motywowaniu uczniów do nauki oraz rozwijania pasji czytania. Omówiono także realizację konkursu na plakat promujący czytelnictwo. Kolejne spotkanie zespołu sieci współpracy i samokształcenia zaplanowano na 15 czerwca – tematem tego spotkania będzie „Rola wymowy w komunikacji” oraz podsumowanie pracy sieci w roku szkolnym 2015/2016. Zapraszamy!

Inf. Biblioteka Pedagogiczna w Mielcu

Sprawdź również

2 lipca 1980 r. operacja SB krypt. „LATO” wobec WSK „PZL-Mielec”

Szanowni Czytelnicy już 15 lat temu na łamach kwartalnika „Nadwisłocze” nr 3(8) z 2005 r. …