Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Wielka Liga Czytelników” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie Filia w Mielcu

„Wielka Liga Czytelników” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie Filia w Mielcu

Ogólnopolskie zawody czytelnictwa „Wielka Liga Czytelników” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie Filia w Mielcu
28 lutego 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie Filia w Mielcu odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, którego celem jest upowszechnianie czytania książek. Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Wielka Liga” z Katowic, a patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej. Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
III edycja konkursu odbyła się w roku szkolnym 2016/2017 – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie Filia w Mielcu była organizatorem półfinału powiatowego. Ogółem w ogólnopolskim konkursie wzięło wtedy udział ponad 7000 uczniów, którzy wraz z rodzinami, nauczycielami i bibliotekarzami tworzyli społeczność aktywnych czytelników sięgającą 20000 osób. W ramach III edycji przeczytano ponad 50000 książek.
W roku szkolnym 2018/2019 z Mielca i powiatu mieleckiego do etapu powiatowego przystąpili uczniowie następujących szkół:
– Szkoła Podstawowa w Brniu Osuchowskim: drużyna z klas 5-8 w składzie: Katarzyna Płatek, Anna Padykuła, Karolina Kusek.
– Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich: drużyna z klas 1-4 w składzie: Artur Maniewski, Zuzanna Wałek, Szymon Skrzypek.
– Szkoła Podstawowa w Rzemieniu: drużyna z klas 1-4 w składzie: Maja Michalik, Jan Kołata, Julia Wolak oraz drużyna z klas 5-8 w składzie: Wiktoria Krawczyk, Mateusz Majewski, Daria Krawczyk.
– Szkoła Podstawowa w Przecławiu: drużyna z klas 1-4 w składzie: Gabriela Halik, Aleksandra Siwa, Małgorzata Olejarz oraz drużyna z klas 5-8 w składzie: Julia Olejarz, Aleksandra Wąż, Wiktoria Więch.
– Szkoła Podstawowa Nr 3 w Mielcu: drużyna z klas 1-4 w składzie: Amelia Czechowska, Kinga Wojdon, Jakub Basztura oraz drużyna z klas 5-8 w składzie: Barbara Wilk, Oliwia Działo, Dominika Szebla.
– Szkoła Podstawowa Nr 6 w Mielcu: drużyna z klas 1-4 w składzie: Aleksandra Kagan, Zofia Sadłoń, Laura Krużel oraz drużyna z klas 5-8 w składzie: Magdalena Naróg.
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszymie: drużyna z klas 1-4 w składzie: Julia Pezda, Emilia Kulig oraz drużyna z klas 5-8 w składzie: Martyna Iwona Ozimek.
I etap konkursu odbywał się w szkołach podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-4 i uczniowie klas 5-8. Funkcję Koordynatorów Szkolno-Bibliotecznych pełnili nauczyciele: Janina Progorowicz, Małgorzata Drop, Aneta Łazarz, Narcyz Arciszewski, Katarzyna Olejarz, Beata Cudecka, Maria Rusin, Ewa Augustyn-Leś, Małgorzata Wszołek, Lucyna Szczutko, Ewa Arciszewska, Monika Kołodziej, Ewelina Wacławska, Małgorzata Augustyn Rożniał, Joanna Gil, Beata Jakubus, Krystyna Betel.
Podczas pisania testu powiatowego w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu, w czasie 60 minut, uczniowie klas 1-4 odpowiadali na pytania związane z książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, natomiast uczniowie klas 5-8 rozwiązywali test w oparciu o książkę Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”. Po napisaniu testu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a nauczyciele podziękowania za pełnienie funkcji Koordynatora Szkolno-Bibliotecznego. W ciągu kilku najbliższych dni dowiemy się, które drużyny przejdą do etapu wojewódzkiego konkursu. Koordynatorem wojewódzkim jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie.

Koordynator Powiatowy konkursu: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie Filia w Mielcu.

Sprawdź również

Interpelacja w sprawie horrendalnie wysokich cen nawozów sztucznych w Polsce

Interpelacja 38741 Mielec, 30 stycznia 2023 roku Krystyna Skowrońska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan …