Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Wokalmania w Padwi Narodowej

Wokalmania w Padwi Narodowej

W   środę  30 października br. Gminny Ośrodek Kultury w Padwi Narodowej gościł młodych piosenkarzy z terenu powiatu mieleckiego na I Powiatowym Konkursie Piosenki Wokalmania. Konkurs  skierowany  był do wszystkich maniaków wokalnych, którzy mieli ochotę zaprezentować się i powalczyć o ciekawe nagrody. Miał też na celu prezentację dorobku artystycznego młodych solistów, doskonalenie umiejętności wokalnych uczestników poprzez warsztaty  poprzedzające konkurs. Pozwolił on na  doskonalenie kadry instruktorskiej dzięki konfrontacji z innymi nauczycielami oraz dzięki uwagom ze strony komisji. Jury konkursu miało bardzo dużo kłopotów z wyłonieniem laureatów  ponieważ prezentowali oni bardzo wyrównany poziom.  W poszczególnych kategoriach wiekowych zgłosiło się 78 uczestników reprezentujących wszystkie gminy naszego powiatu.

Grad Prix  wyśpiewała Alicja Hajduk  reprezentująca Warsztat Wokalny Nowe Brzmienie z Gminnego Ośrodka Kultury w Padwi Narodowej a prowadzona jest przez panią instruktor Bożenę Mazur-Kołek.

Pierwsze miejsca w kategorii najmłodszych wyśpiewali;  Dominik Pyziński z GOK Padew oraz Bartłomiej Dudzik  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu. Drugie miejsce zajęła Klaudia Polak  z GOK Borowa oraz trzecie Katarzyna Szewczyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Glinach Małych.

W kategorii drugiej / klasy IV – VI/ zwyciężyła Iga Pańczyk z GOK Padew, Drugie miejsce zajęła Kamila Pieróg z GOK Padew. Trzecie  miejsca przypadły Klaudii Litwin  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mielcu oraz Karolinie Uzar z GOK Padew.  Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały; Oliwia Kalicka ze Szkoły Podstawowej w   Borowej oraz Zuzanna Żybula ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu.

W kategorii trzeciej / gimnazja / pierwsze miejsce wyśpiewała Dominika Furtek z GOK Padew.  Komisja konkursowa przyznała dwie równorzędne nagrody za drugie miejsce dla Patrycji Mitkiewicz z GOK Padew oraz  Aleksandry Trzuskowskiej z Gimnazjum Nr 1 z Mielca. Trzecie miejsce wyśpiewała Izabela Pieróg – Warsztat Wokalny Nowe Brzmienie -GOK Padew Narodowa.

W kategorii IV / szkoły ponadgimnazjalne / przyznano tylko wyróżnienie  dla Michała Hyjka     z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Mielcu oraz Kingi Pietras z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu

Konkurs Wokalmania przeprowadzono bardzo profesjonalnie. Zadbano o każdy szczegół, tak by uczestnicy nie tylko walczyli o nagrody lecz korzystali w wiedzy specjalistów którzy prowadzili warsztaty wokalne. Przewodnicząca komisji konkursowej pani Martyna Puszka-Maziarz dyr. GOK we Włostowie, absolwentka wokalistyki Akademii Muzycznej w Katowicach podczas wystąpienia zwracała szczególna uwagę jako dobierać repertuar stosownie do wieku, jak ćwiczyć poszczególne frazy utworu itp. W czasie obrad komisji ośrodek przygotował specjalny blok karaoke z nagrodami by w pełni wykorzystać czas i umilić pobyt w oczekiwaniu na werdykt.  Przygotowanie oraz przeprowadzenie konkursu nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc starostwa powiatowego w Mielcu, które dofinansowało imprezę a także gdyby nie zaangażowanie wójta gminy pana Roberta Pluty który to  objął ją patronatem. Po całodziennych zmaganiach nadszedł czas na werdykt. Uroczystego wręczenia nagród dokonali;   Starosta Powiatu pan Andrzej Chrabąszcz, Wójt Gminy pan Robert Pluta oraz Radny Rady Powiaty pan Zbigniew Tymuła.  Poza oficjalnymi nagrodami uczestnicy otrzymali ogromy kosz słodyczy ufundowany przez starostę.  Wszyscy zebrani wyrazili nadzieję iż WOKALMANIA zapisze się do corocznego kalendarz imprez padewskiego GOK-u.

 

Inf. i fot. http://gokpadew.pl

Sprawdź również

Bieszczadzkie echa Podkarpackich Imienin Krystyn

Tegoroczne VIII Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy odbiły się szerokim echem nie tylko w kraju …