Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / Wrześniowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

Wrześniowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

W ostatnim tygodniu września odbyło się spotkanie DKK w Woli Mieleckiej. Tematem dyskusji była debiutancka powieść Pauli Hawkins „Dziewczyna z pociągu”. Jest to thriller psychologiczny, który określono mianem hitu wydawniczego 2015 roku. Książka bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych i na Wyspach Brytyjskich. A polecana jest przez mistrzów  gatunku: Stephena Kinga i Tess Gerritsen. A jak jest naprawdę. Czy rzeczywiście jest tak, że nie można się od niej oderwać?
Bohaterka powieści –  Rachel codziennie, o tej samej porze, podróżuje pociągiem do pracy w Londynie. Każdego poranka mija osiedle wiktoriańskich domów i szczególną uwagę poświęca parze mieszkającej w jednym z nich. Jess i Jason mają wszystko, o czym marzy Rachel. Są młodzi, piękni i zakochani. Fantazjując na temat ich losów, Rachel próbuje zapomnieć o własnym, nieudanym życiu. Topi smutki w alkoholu i nie ma żadnych planów na przyszłość. Pomimo bolesnego rozwodu, nadal kocha byłego męża i robi wszystko, by go odzyskać. Aż wreszcie któregoś dnia Rachel widzi coś, co burzy sielankowy obraz pary z domu przy torach. Czy Rachel widziała prawdę, czy może zmęczony wzrok spłatał jej figla? Czy to możliwe, żeby u Jess i Jasona doszło do czegoś takiego? A jednak kobieta wie, że widziała to, co podpowiada jej rozum, mimo że serce pragnie wierzyć w coś innego. Obraz widziany przez moment za szybą pociągu sprawia, że nasza bohaterka musi podjąć decyzję, czy pozostać ma jedynie dziewczyną z pociągu, czy stać się kimś więcej, kimś, kto może w pewnym stopniu zdecydować o dalszych losach ludzi z domu przy semaforze, przy którym codziennie zatrzymuje się jej pociąg. To wydarzenie może zamienić życie Rachel w koszmar…

Nie ma zbyt wielkiej przesady w tej opinii, że „Dziewczyna z pociągu” faktycznie zasługuje na uwagę. Autorka wykreowała niezwykle klimatyczny thriller. Uczucie niepokoju i tajemnicy podsycane jest z każdą kolejno przeczytaną stroną. Ogromna ciekawość mobilizuje do szybkiego przeczytania powieści. Polecam gorąco.

Zapraszamy na kolejne, październikowe spotkanie DKK i dyskusji nad książką „Tajemnice zamku” Lucindy Riley.

Justyna Ryczek

Sprawdź również

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz to wystawa, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie publiczności. Niezwykłe, żelazne rzeźby …