Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / WYSTAWA MALARSTWA GRZEGORZA CEBULI I PRZYJACIÓŁ „BULA I SPÓŁA”

WYSTAWA MALARSTWA GRZEGORZA CEBULI I PRZYJACIÓŁ „BULA I SPÓŁA”

1 października w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa mieleckiego artysty Grzegorza Cebuli.

 

reklama:

 

 

O wernisażu…

 

Wystawę otworzyła dyrektor SOKiS Dorota Kieraś-Jędrychowska. Po przywitaniu gości do galerii wjechał rowerem Grzegorz Cebula. Działanie to nie pozostało bez echa wśród przybyłych widzów. Po sali rozległy się szepty i atmosfera patetyczności wydarzenia nabrała charakteru spotkania w gronie dobrych przyjaciół. Takie też była celowość całego przedsięwzięcia. „Street Art” zapanował nie tylko w pracach artystów ale także w charakterze wernisażu. Prezentowaną na wystawie „Sztukę ulicy”, jej filozofię i mechanizmy działania tłumaczył, ze wrodzonym sobie wdziękiem główny bohater artystycznego wydarzenia, autor większości prezentowanych na wystawie prac Grzegorz BULA Cebula. Wernisaż zgromadził szerokie grono miłośników sztuki – rodzinę, przyjaciół, wielbicieli jego talentu. Wśród nich pojawił się Wójt Gminy Mielec pan Józef Piątek oraz pan Józef Witek (autor Encyklopedii Miasta Mielca).

 

 

Grzegorza Cebuli kilka słów o malowaniu…

 

„…..maluję, bo lubię. W malowaniu najważniejszy jest dla mnie rysunek i światłocień – to zawsze było najtrudniejsze, potem budowanie przestrzeni i plamy, następnie kompozycja, perspektywa i plany… wreszcie cierpliwość do malowania. Staram się realizować swoje pomysły i  wizje. Moja „spóła” to moi znajomi, których także fascynuje malarstwo lub malowanie, i z którymi połączyła mnie sztuka…”

 

 

O artyście, wystawie i przyjaciołach…

 

       Urodził się i mieszka w Mielcu. Zamiłowanie do sztuk plastycznych rozwijał w Liceach Plastycznych w Rzeszowie i Jarosławiu. Po zakończeniu edukacji szkolnej wyjechał do Hiszpanii. Tam kopiował dzieła wielkich mistrzów malarstwa. To była dla artysty szkoła malowania. Po powrocie do kraju Grzegorz Cebula zaczął tworzyć własne obrazy, przenosić na płótno kompozycje, które miał w głowie. Maluje od ponad dwudziestu lat i nadal towarzyszy mu niezwykła fascynacja procesem transpozycji myśli, uczuć, sposobu postrzegania świata, na język plastyki. Przyjaciele artysty określają jego sposób malowania jako „inspiracjonizm” i „spontanizm”.

        Obecna wystawa „Bula i spóła” to w zasadzie wystawa, której głównym bohaterem jest Grzegorz i jego prace oscylujące wokół Street Artu. Obok niego wystawiają przyjaciele: Tomasz Comasz Simiński („Katie 1”, „Katie 2”, „David”, „Minionek”, „Butelcyny”, „Puszka nadziei”, „Dynamit”), Hubert Smoku Smok Kamiński („Vibe warrior”, „Madre de Guadelupa”), Edward Kociański („Pejzaż abstrakcyjny”), Amelka Jaworska („Plener w Szczyrku”), Justyna Pomykała- Berrached („Anioł”).

 

Jego prace na wystawie „Bula i spóła”…

 

„Rap 2,3”, „ Inna planeta”, „Dziwny kwiat”, „Sushi”, „Coolinarny styl collage”, „Auto port tret”, „Autoportret w koralikach”, „Manqe”, „Profunthethat”, „Instalacja na pudle”, „Vvinyl”, „Red Bula”, „Niepokój twórczy”, kopia obrazu Salvadora Dali „Geopolityczne dziecko obserwujące narodziny nowego człowieka”, „Planeta”, „Paravan”, „Shirt”, „Wolne myśli”, „Mikrofon ścieka”, „Nocnik”, „Mushella”.

              Artysta zaprasza do swojej galerii obrazów na facebook GRZEGORZ BULA CEBULA.

 

Wystawę obejrzeć można do 20 października w Ośrodku Kultury w Chorzelowie.

 

Anna Surowiec – Ośrodek Kultury w Chorzelowie
 

 

 

 

 

 

 

WYSTAWA MALARSTWA GRZEGORZA CEBULI

Sprawdź również

Folkowy 8 marca – wspomnienie na umilenie kwarantanny

Z niewielkim opóźnieniem publikujemy informację o koncercie, który odbył się 8 marca 2020 r. Mamy …