Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

Zaduszki jazzowe

Nie po raz pierwszy DK SCK w Mielcu zaprasza mielczan na Zaduszki Jazzowe. W tym roku na sali widowiskowej DK SCK w Mielcu oprócz doskonale znanego mieleckiej publiczności Big Mielec Band wystąpi także zespół New Bone.

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Sześcioma, w tym czterema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Grupa New Bone wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce i za granicą.

Big Band Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu koncertuje od 2001 roku. Został on przekształcony z Młodzieżowej Orkiestry Dętej przez Waldemara Ozgę, który przejął opiekę kierowniczą nad zespołem w 1996 roku. Jest on absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Rzeszowie (klasa klarnetu) oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej – kierunek: wychowanie muzyczne. Pod jego kierunkiem ten 20 osobowy zespół doskonali warsztat wykonawczy, poszerza repertuar, głównie o standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej. W skład zespołu wchodzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Mielcu oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych. Zespół koncertuje w Polsce i poza granicami kraju.

Spośród najważniejszych imprez z udziałem orkiestry wymienić należy: Dni Miasta DoucheLesMines w Mielcu, AIR SHOW – Mielec 97, coroczne Dni Mielca, „Juwenilia” – Mieleckie Dni Młodości, Festyn Misyjny „MIVA 2000”, „Lato z radiem”, Oktoberfest w Niemczech, Eurorkiestra w Moskwie oaz uroczystości milenijne w Tiszafoldvar na Węgrzech.

Koncert jest elementem Podkarpackiej Jesieni Jazzowej, której głównym celem jest promocja muzyki improwizowanej oraz ukazanie szerszej publiczności aktywnych koncertowo ośrodków kultury województwa podkarpackiego.

Bilety w cenie 15 zł (balkon) oraz 25 zł (sala) do nabycia w kasie Kina „Galaktyka”.

Angelika Fila

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …