Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Zagłada Żydów mieleckich

Zagłada Żydów mieleckich

  W imieniu prof. Wacława Wierzbieńca, kierownika Zakładu Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii  Uniwersytetu Rzeszowskiego – inicjatora i głównego organizatora Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu, pragnę serdecznie zaprosić do uczestnictwa IX Obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.
Wzorem lat ubiegłych obchody odbędą się we wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie miastach i miejscowościach Podkarpacia. 
      Przyszłoroczne IX Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu odbędą się w dniach 23-27 stycznia 2017 r. W organizację ich włączyło się 38 miast i miejscowości z terenu Podkarpacia, a w nich władze samorządowe, uczelnie wyższe i szkoły średnie, instytucje kościelne, kulturalne i edukacyjne, a także organizacje pozarządowe. Centralne obchody w Rzeszowie odbędą się dnia 27 stycznia 2017 r. 
      Przedsięwzięcie wzorem lat ubiegłych organizujemy pod patronatem Pana Marszałka Władysława Ortyla, wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Odział w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Historycznym Odział w Rzeszowie, Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Podkarpackim Kuratorium Oświaty, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, Kurią Diecezjalną w Rzeszowie, Prezydentem Miasta Rzeszowa, Prezydentem Miasta Krosna, Prezydentem Miasta Przemyśla, Prezydentem Miasta Mielca, Prezydentem Miasta Tarnobrzega, jak również z władzami samorządowymi, instytucjami i organizacjami, które podjęły się jego organizacji na terenie poszczególnych miast i miejscowości województwa. 

Zasadniczym celem obchodów jest propagowanie pamięci o ofiarach Holokaustu, o ratujących Żydów od śmierci podczas II wojny światowej, aktywizacja młodzieży w duchu budowy tolerancji i dialogu oraz propagowania wielokulturowości Podkarpacia.

   

W załączniku przesyłam program obchodów oraz plakat.
Proszę uprzejmie o potwierdzenie udziału w przedsięwzięciu, a także w uroczystościach w Rzeszowie 27 stycznia 2017 r. (piątek)
Przesyłam pozdrowienia i życzenia od prof. Wacława Wierzbieńca.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, powodzenia w życiu rodzinnym i zawodowym, wytrwałości i sukcesów w realizowanych celach, wiele miłości, życzliwości i pogody ducha.
            Z poszanowaniem

Joanna Elżbieta Potaczek

Koordynator Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

plakat synagoga

Sprawdź również

Spacer po parku

Jak sam przyznaje realizacja projektu mieleckiego Parku Sensorycznego, to po części spełnienie jego własnych tęsknot …