Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Zakochany Mickiewicz

Zakochany Mickiewicz

Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na spektakl teatralny „Zakochany Mickiewicz”w wykonaniu Grupy Teatralnej „Antrakt”. W spektaklu wystąpi wspaniała młodzież z mieleckich szkół średnich,która szkoli swoje umiejętności aktorskie na zajęciach w Domu Kultury SCK pod czujnym okiem Magdaleny Kriger-Betlei.

W sztuce wystąpi 12 młodych aktorów w wieku od 15 do 19 lat. Scenariusz do spektaklu napisała Magdalena Kriger-Betleja i zawarła w nim przekrój utworów Adama Mickiewicza, m.in. „Pan Tadeusz”, wiersze, czy anegdoty autorstwa wieszcza. Szczególną rolę w przedstawieniu odgrywają „Ballady i romanse”. Magiczną scenerię podkreśla scenografia stworzona przez instruktorów plastyki i pracowników DK.

Akcja rozgrywa się w kilku miejscach wziętych z utworów wieszcza, m.in. na brzegu jeziora Świteź”, w XIX-wiecznym miasteczku. Aktorzy z młodzieńczą energią i swadą świetnie odnajdują się w wyznaczonych rolach, a pomagają w tym piękne stroje z epoki.

Reżyserka spektaklu, Magdalena Kriger-Betleja, podkreśla, że finałowe sceny „Zakochanego Mickiewicza” będą z pewnością zaskoczeniem dla publiczności.

Grupa Teatralna „Antrakt” DK SCK zaprasza do sali widowiskowej Domu Kultury na przedstawienie premierowe 10 grudnia o godz. 17. Sztuka będzie także zaprezentowana uczniom mieleckich szkół podczas dwóch spektakli – 10 stycznia o godz. 9:30 i 11:30.

Bilety na premierę w cenie 20 zł są już dostępne w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …