Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / Zapisy na Bieg Konstytucji 3 Maja | Rydzów Gmina Mielec

Zapisy na Bieg Konstytucji 3 Maja | Rydzów Gmina Mielec

Tradycja związana ze sportowym obchodzeniem Święta Konstytucji 3 maja rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to rozegrano pierwszy GMINNY BIEG ULICZNY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY MIELEC. Uczestnicy, wśród których większość stanowili mieszkańcy Gminy Mielec oraz uczniowie gminnych szkół, zmagali się z trasą wytyczoną drogami Chorzelowa. Ze względu na kategorie wiekowe zawodnicy rywalizowali na dystansach 500m, 1000m i 2100m. Od samego początku bieg cieszył się dużą popularnością co zaowocowało 11 edycjami wydarzenia.

Bieg Konstytucji 3 Maja ma być kontynuacją sportowej tradycji Gminy Mielec, jednak w nieco odmienionej formule. Tym razem zapraszamy wszystkich miłośników biegania do Rydzowa, w którym trasa prowadzić będzie nie drogami asfaltowymi, a leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Tuszyma.

Organizatorami biegu są Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Sołectwo Rydzów oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski. Patronat honorowy nad biegiem objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

Patronat nad wydarzeniem objął również Zakład Metalowy „WB”, który zajmuje się produkcją wyrobów metalowych dla różnych gałęzi przemysłu, a zwłaszcza dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i obronnego. Zakład rozpoczął swoją działalność w 1989 roku. Od początku działalności największym priorytetem była jakość oferowanych wyrobów, gdyż tylko w ten sposób możliwe było osiągnięcie pełnego zadowolenia Klienta.

Start biegu zaplanowano na godz. 12:00 przy OSP Rydzów, a trasa biegu będzie liczyć 10 km. Zadbaliśmy o profesjonalny przebieg zawodów m.in. z numerami startowymi i elektronicznym pomiarem czasu.

Dla uczestników przygotowane zostaną pakiety startowe przygotowane przez m.in. Producenta Suplementów Diety AvetPharma, Siłownię Extreme Fitness i Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie Mielec. Flagi i okolicznościowa oprawa będzie zasługą Stowarzyszenia Kibice Razem Stal Mielec. Na mecie każdy, kto ukończy bieg, otrzyma wyjątkowy medal, przygotowany specjalnie na tą okazję. Wręczymy też najlepszym pamiątkowe statuetki.

Posiłek regeneracyjny również będzie atrakcją, tym razem dzięki Zakładowi Mięsnemu Zając ugrillujemy dla Was kiełbaski.

Rozgrzewkę przeprowadzą trenerzy z Siłowni Extreme Fitness. Wydarzenie wspierają również Koło Gospodyń Wiejskich oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzowie, BikeCenter Bartek Ćwik, Agencja Reklamowa MCDesign, ErgoHestia Odział Grupy Jerzy Wąs i Producent wyrobów metalowych Firma NIKmet.

Rydzów należy do najbardziej urokliwych miejscowości Gminy Mielec, a to za sprawą wyjątkowych walorów przyrodniczych. Znaczną część miejscowości stanowią tereny leśne, które są doskonałą bazą do wypoczynku. Miejscowość bardzo chętnie odwiedzana jest przez miłośników grzybobrania oraz spacerów. Ograniczona ingerencja człowieka w środowisko spowodowała, że na lokalnym terenie spotkać można wiele ciekawych okazów flory i fauny oraz zachwycić się niezwykłymi krajobrazami. Miejscowość stałą się oazą dla wszystkich, którzy w ciszy i spokoju chcą odpocząć od miejskiego zgiełku oraz pośpiechu życia codziennego.
Rydzów zajmuje 304 ha i liczy ponad 350 mieszkańców zamieszkałych w blisko 80 gospodarstwach Na terenie miejscowości działa 14 podmiotów gospodarczych zajmujących się usługami budowlanymi, handlowymi oraz obróbką metali. Prężnie działa również Koło Gospodyń Wiejskich oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pierwsza wzmianka o miejscowości datowana jest na rok 1576. Na jej terenie znajdują się 4 przebadane stanowiska archeologiczne z okresów neolitu, mezolitu i wczesnego średniowiecza. Ważna datą w dziejach regionu był początek szkolnictwa datowany na rok 1911 oraz lata 80 XX wieku, w których mieszkańcy wsi wznieśli Kaplicę pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Limit uczestników wynosi 150 osób.

Zapisy na stronie:
www.studiowizualne.com

Sprawdź również

Wystawa poplenerowa na finiszu

Galeria ESCEK w Domu Kultury SCK znów jest czynna i zaprasza mielczan do obejrzenia ekspozycji …