Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Znikające obrazy Podkarpacia czarno-białe i w kolorze

Znikające obrazy Podkarpacia czarno-białe i w kolorze

11 lipca 2019 r. w Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka” w Mielcu odbył się wernisaż wystawy Mieleckiej Grupy Fotograficznej pt. „Znikające obrazy Podkarpacia…? Na ekspozycji zdjęcia zaprezentowali: Łukasz Gurdak, Ewelina Harchut, Agnieszka Piekarska i Jakub Soja. Wystawę otworzył Janusz Halisz – kustosz Muzeum. Dopisała także publiczność, w tym m.in. Joanna KruszyńskaDyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Jerzy Skrzypczakzastępca dyrektora SCK ds. Muzeum Regionalnego oraz Jolanta Strycharzzastępca dyrektora SCK ds. Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W folderze do wystawy członkowie grupy piszą m.in.: „Są na Podkarpaciu miejsca, ludzie ze swoimi zawodami czy twórczością, rzeczy tworzące jego unikatowość… Będące czymś wyjątkowym. Część tego wspaniałego dziedzictwa niestety jest z każdym rokiem coraz mniej widoczna, część wręcz przeciwnie, rozkwita pomimo swojej wydawałoby się kruchej unikatowości…”

Fotograficy z Mielca w zdecydowanej większości chcieli to zaprezentować poprzez obrazy czarno-białe, a tylko niewielką część w pełnych barwach. Chcieliśmy więc w poniższym mini reportażu dostosować się do tej konwencji i aby właściwie oddać klimat przedstawionych ujęć, ukazać je w odcieniach szarości, a na tle fotografii barwnych – w kolorze. W pełnych barwach przedstawiamy także zaprezentowane ikony, które były jednym z elementów towarzyszących wernisażowi.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ 1:3 (zdjęcia, wideo)

1/4 Totolotek Puchar Polski PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ (1:2) środa 27 maja 2020, godz.20.10 …