Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Marzec 2023 – rozkład jazdy w SCK Mielec

Marzec 2023 – rozkład jazdy w SCK Mielec

5 marca

„Folkowy Dzień Kobiet” – koncert w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” – 5 marca, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy”, Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (kasa czynna w dni robocze od godz.12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, w środy- kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl

* * *

W tym roku w koncercie, który seniorzy-Rzeszowiacy rokrocznie przygotowują z okazji Dnia Kobiet, wystąpią gościnnie: Dziecięcy Zespół Taneczny „Ziemia Mielecka”, Zespół Wokalny „Summer Voice”, Kapela Mielecka „Ale Heca”.

p r o m o c j a :

„Listy za Ocean / Letters over the Ocean” – kolejna książka małżeństwa Krystyny i Włodka Gąsiewskich

8 i 11 marca

Widowisko muzyczne Teatru „Rozmaitości” im. Stefana Ostrowskiego „Baw się razem z nami” – 8 marca, godz. 19, 11 marca, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizatorzy: Dom Kultury SCK, Stowarzyszenie Teatralne „Proscenium”.

Patronat – Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (kasa czynna w dni robocze od godz.12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, w środy- kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl.

* * *

W widowisku muzycznym „Baw się razem z nami”, wyreżyserowanym przez Jadwigę Klaus, wystąpią aktorzy Teatru „Rozmaitości” oraz BIG Mielec Band pod dyrekcją Waldemara Ozgi, który jest także kierownikiem muzycznym spektaklu. W przedstawieniu zobaczymy układy choreograficzne, które na potrzeby widowiska stworzyła Marzena Gawrońska oraz usłyszymy występy wokalne przygotowane przez instruktorów muzycznych Domu Kultury SCK: Małgorzatę Pazdro i Sławomira Stana. Koncert poprowadzą: Agnieszka Kużdżał-Trybulec i Bartosz Kramarz.

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Krystyna Gargas-Gąsiewska „Bieszczadzkie szlaki ikon – droga do Łopienki” wydanie drugie 2022

15 marca

Koncert zespołu „Stare Dobre Małżeństwo” – 15 marca, godz. 19, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Biletów na koncert już, niestety, nie ma.

* * *

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu: Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna, Wojciech Czemplik – skrzypce, Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa.

20 marca

Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce” – 20 marca, godz. 9, sala kameralna Domu Kultury SCK.

Organizator eliminacji – Dom Kultury SCK w Mielcu.

Wstęp wolny.

* * *

Konkurs „Sacrum w Literaturze i Sztuce” organizowany jest przez Szkołę Podstawową Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu i Centrum Kulturalne w Przemyślu. W tym roku odbędzie się 23. edycja. Konkurs przeznaczony jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Prawidłowo wypełnione karty zgłoszeń należy złożyć w Domu Kultury SCK (pokój nr 12) do 15 marca 2023 r.

23 marca

Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – 23 marca, godz. 9, sala kameralna Domu Kultury SCK.

Organizator eliminacji – Dom Kultury SCK w Mielcu.

* * *

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski realizowany jest przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Partnerem wydarzenia jest Tarnobrzeski Dom Kultury. Konkurs jest skierowany do amatorów – uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych.Karty zgłoszeń należy złożyć w Domu Kultury SCK (pokój nr 12) do 13 marca 2023 r.

24 marca

Wernisaż wystawy, która zaprezentuje efekty pracy artystów podczas plenerów malarskich w Łańcucie i Kolbuszowej -24 marca, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.

Organizator – Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

Wystawa, którą gościć będzie Galeria ESCEK, zgromadzi najlepsze prace, jakie powstały podczas XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Pleneru Malarsko – Rzeźbiarskiego „Łańcut 2022″ i VII Międzynarodowego Pleneru Malarsko – Rzeźbiarskiego „Niedzica 2022″. Gośćmi wernisażu będą komisarze plenerów: Jan Zbigniew Majczak (Łańcut) i Maksymilian Starzec (Kolbuszowa).

Wystawa potrwa do 16 kwietnia.

p r o m o c j a :

„O kwadroludkach i pikselikach wierszo-bajki dla młodszych i starszych dzieci”

26 marca i 1 kwietnia

Benefis pracy artystycznej Janusza Pacholca – monodram „Belfer” – 26 marca,godz. 18, sala kameralna Domu Kultury SCK (wstęp za zaproszeniami); 1 kwietnia, godz. 18, sala kameralna DK SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (kasa czynna w dni robocze od godz.12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, w środy- kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl.

* * *

Janusz Pacholec od lat uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych jako aktywny uczestnik spektakli, przedstawień kabaretowych, wieczornic i akademii. Swoją aktywność artystyczną rozpoczął już w latach 60. i 70. XX wieku, występując w przedstawieniach kabaretowych mieleckiego klubu „Podgórze”. W latach 70-80 grał w teatrze „Maska” działającym przy Zakładowym Domu Kultury RCK w spektaklach: „Ludzie z lasu”, „Igraszki z diabłem”, „Dekret” i „Czyżby”. Od 2013 r. jest aktorem Teatru „Rozmaitości” im. Stefa Ostrowskiego działającym przy Domu Kultury SCK. Ma na swoim koncie wiele udanych ról, w tym głównych. W „Rozmaitościach” zagrał w przedstawieniach: „Dziewczyny z pomysłem”, „Damy i huzary”, „Rozmowy przy wycinaniu lasu”, „Wesele”, „Ożenek”, „Królowa przedmieścia”, „Teatr Variété”. W ostatnich latach „etatowo” jest Józefem Piłsudskim podczas imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości czy rocznic bitwy warszawskiej.

Był także członkiem zespołu „Senior Show” przy Mieleckim Uniwersytecie III Wieku.

Janusz Pacholec od 2022 r. jest prezesem Stowarzyszenia Teatralnego „Proscenium”.

p r o m o c j a :

V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego

Muzeum Regionalne SCK

Muzeum Historii Fotografii Jadernówka

Wystawa„Marjan Fuks. Pierwszy fotoreporter II RP” będzie dostępna do 23 kwietnia.

* * *

Wystawa „Marjan Fuks. Pierwszy fotoreporter II RP” pochodzi ze zbiorów Domu Spotkań z Historią w Warszawie i Krzysztofa Wójcika z Polskiej Agencji Fotografów FORUM w Warszawie.Marjan Fuks (1884-1935) to pionier fotografii dziennikarskiej i założyciel pierwszej w Polsce agencji fotograficznej. Świadek i dokumentalista najważniejszych wydarzeń, skandali, procesów kryminalnych oraz zwykłego życia mieszkańców odradzającej się Polski.

Marjan Fuks to zdaniem Kornela Makuszyńskiego „czort, który wszystko widzi, wszystkich zna i od wszystkich wszystkiego się dowie”. Dlatego też m. in. z tego względu, zdjęcia Marjana Fuksa posiadają ogromną wartość dokumentalną.

Fuks jest też autorem opracowania ,,Zaranie fotografii dziennikarskiej w Polsce”, wydanej w 1925 roku. Opisuje w niej nie tylko narodziny i rozwój tej dziedziny fotografii, ale także wyjaśnia czym jest ,,fotografja dziennikarska” i jakich wymaga predyspozycji od osób ją uprawiających. Czytamy w niej: ,,Fotografja dziennikarska wymaga bezwzględnie, aby umieć pochwycić takie sceny, w których jest coś oryginalnego, a przytem nieco humoru, dużo sentymentu, przede wszystkiem zaś umiłowania swego zajęcia.

Bez tego umiłowania zawodu, jeśli się zwraca tylko uwagę na rachunek, czy się dane zdjęcie opłaci czy nie, wbrew zasadzie kalkulacji, nawet myśleć nie można o dobrych rezultatach fotografji dziennikarskiej”.

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21

Miejska Biblioteka Publiczna

12 marca

Wernisaż wystawy malarstwa, haftu i rzeźby Lidii Rybak „Z pasji tworzenia…” -12 marca, godz. 17, Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna.

Wstęp wolny.

* * *

Lidia Rybak jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. W 1979 r. ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Od zawsze interesowała się malarstwem. Stosuje różne techniki malarskie: pastel, akwarela, olej, akryl. Zafascynowana jest także rzeźbieniem w drewnie. Spod jej dłuta wyszło już kilkanaście prac. Nieustannie jednak intryguje ją „malowanie igłą” otaczającego świata według własnych pomysłów i wizji twórczej.

Artystka jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych działającego w ramach Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu. Bierze udział w licznie organizowanych wystawach zbiorowych. Uczestniczy w organizowanych przez Klub Środowisk Twórczych plenerach „Z Nurtem Wisłoki”, uwieczniając w swoich pracach różnorodne, charakterystyczne dla odwiedzanych okolic pejzaże czy zabytki. Jedna z poplenerowych prac zajęła 2. miejsce w finale I pleneru  „Z Nurtem Wisłoki”, który odbywał się w Mielcu. Inne obrazy znalazły uznanie w postaci wyróżnień w kolejnych finałach plenerów. Na okładce katalogu wystawy twórców z Mielca i powiatu mieleckiego z okazji 50-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej znalazł się jej obraz „Litografia Mielca nad Wisłoką, widok od wschodu ,1849 r.”. Z kolei obraz „Tancerze” znalazł się na stronie tytułowej folderu dorocznej wystawy twórców zrzeszonych w KŚT w Mielcu w 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu. Lidia Rybak swojej pasji tworzenia poświęca każdy swój wolny czas. Swoje umiejętności doskonali na kursach malarstwa i rękodzieła.

p r o m o c j a :

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …