Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / Sukces radomyskich szachistów

Sukces radomyskich szachistów

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim wywalczyła wicemistrzostwo Województwa Podkarpackiego podczas rozgrywanego u siebie finału Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych.

W rywalizacji z 11 drużynami na dystansie 11 rund systemem szwajcarskim, radomyscy uczniowie pokazali nie tylko umiejętności, ale i sportowe zaangażowanie, walcząc w trudnych partiach przy bardzo wysokim poziomie rozgrywek.

Wicemistrzowie województwa

W klasyfikacji punktowej radomyska podstawówka uzyskała tyle samo punktów, co drużyna z SP nr 1 Brzozów, ale o ostatecznej kolejności zdecydowały tzw. małe punkty, w których radomyślanie przegrali jednym oczkiem. Na drugie miejsce złożyły się wyniki: Szymona Wolińskiego – 10.5 pkt. (1. miejsce na trzeciej szachownicy), Weroniki Szęszoł – 10 pkt. (1. miejsce na czwartej szachownicy), Mikołaja Kopacza – 9 pkt. (2. miejsce na pierwszej szachownicy) i Adriana Szęszoła – 8 pkt. (4. miejsce na drugiej szachownicy). Rezerwową zawodniczką była Emilia Jołda.

Wyniki:

1. miejsce SP nr 1 Brzozów – 21 pkt. i 38.5 małych pkt.

2. miejsce SP Radomyśl Wielki – 21 pkt. i 37.5 małych pkt.

3. miejsce SP Czarna 15 pkt. i 28 małych pkt.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn (SP Sokołów Małopolski, SP Górno, SP Czarna, SP Haczów, SP Radomyśl Wielki, SP nr 4 Tarnobrzeg, SP Rogi, SP nr 1 Przeworsk, SP nr 2 Rudnik nad Sanem,  SP nr 1 Brzozów, SP Rymanów, SP Oleszyce.).

Dublet Brzozowa

Z kolei w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej radomyska drużyna w składzie: Korneliusz Skiba, Cyprian Buława, Mateusz Dygdoń i Adriana Wolińska, zajęła 10. miejsce w województwie. Wygrała SP nr 1 Brzozów przed SP Rymanów i SP nr 2 Rudnik n/ Sanem. W zawodach wzięło udział 12 drużyn: (SP nr 1 Przeworsk, PSP Pilzno, SP Górno, SP Rogi 2, SP nr 2 Tarnobrzeg, SP nr 3 Sanok, SP Orły, SP s. Prezentek Rzeszów).

Mistrzowie i wicemistrzowie rejonu

Dodajmy, że radomyskie reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach po bardzo dobrych występach w finale rejonowym. Wzięły w nich udział zespoły z czterech powiatów. Drużyna młodsza wygrała turniej, a starsza zajęła 2️. miejsce, ustępując jedynie ekipie z PSP Pilzno.

Finał wojewódzki w szachach drużynowych ID i IMS odbył się 27 listopada w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim.