19 października
Premiera sztuki „Gwałtu, co się dzieje” Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru „ROZMAITOŚCI” im. Stefana Ostrowskiego – 19 października, godz. 18, sala widowiskowa DK SCK. Kolejny spektakl odbędzie się 22 października o godz. 19.
Organizatorzy – Dom Kultury SCK.
Bilety w cenie 30 złw kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz online: bilety.kinogalaktyka.pl.
* * *
Fredrowskie „Gwałtu, co się dzieje” opowiada o życiu w miasteczku, gdzie rządy sprawują kobiety. Dlaczego? Bo mężczyźni okazują się niezdarami. Dzieje się tak aż do momentu, gdy u wrót miasta pojawiają się Tatarzy. Czy mężczyźni odzyskają utracony prymat w mieście?
Najnowszy spektakl zainauguruje Mielecki Tydzień Teatru w DK SCK, czyli „Mieleckie teatralia”. Sztukę wyreżyserowała – jak absolutną większość przedstawieńTeatru „Rozmaitości” – Jadwiga Klaus. Wystąpią: Agnieszka Trybulec- Kużdżał, Bartosz Kramarz, Ewa Czeczot, Paweł Pazdan, Agnieszka Mirowska- Żelazko, Magdalena Szelest – Tara, Edward Kociański, Piotr Klamka, Maciej Błachowicz, Barbara Stec, Eugeniusz Idzior, Janusz Pacholec, Elżbieta Witek.
Teatr Rozmaitości SCK im. Stefana Ostrowskiego powstał z inicjatywy dwóch instruktorek teatralnych Magdaleny Kriger (obecnie Betleja) i Jadwigi Klaus. Pierwszym spektaklem było Misterium Bożego Narodzenia wystawione w 2013 r. wraz z młodzieżową grupą ANTRAKT. Potem Teatr Rozmaitości, już w wyłącznie dorosłym wydaniu, wystawiał kolejno: „Dziewczyny z pomysłem” (2014), „Damy i huzary” Aleksandra Fredro, Mielec się bawi – kochamy lata 70 –te” (2015), „Gdzie diabeł nie może” (2016), „Ciotka”, „Rozmowy przy wycinaniu lasu wg St. Tyma (2017), „Wesele” St. Wyspiańskiego, „Ożenek” Mikołaja Gogola (2018), „Królowa przedmieścia” (2019 – 2021), widowisko z okazji 3 MAJA nagrane w Pałacyku Oborskich (2021), „Teatr Variete- lata 20 –te” (2021), „Teatr Variete – Baw się razem z nami” – piosenki z lat 60. i 70. z muzyką w wykonaniu BIG-MIELEC-BAND, „BELFER” monodram w reżyserii i wykonaniu Janusza Pacholca, PIGMALION wg sztuki G.B. Shawa (2023).
Aktorzy „Rozmaitości” gościli w wielu ośrodkach kulturalnych Podkarpacia: w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy, Tarnobrzeskim Domu Kultury, Domu Kultury w Przecławiu, Gminnym Ośrodku Kultury w Leżajsku z siedzibą w Giedlarowej. Zarówno w Mielcu, jak i podczas gościnnych występów, trupa teatralna „Rozmaitości” przyjmowana jest entuzjastycznie, a jej propozycje cieszą się wielkim zainteresowaniem.
21 października
Spektakl „Mieszczanin szlachcicem” Moliera w wykonaniu teatru „Kurtyna” MOK w Dębicy – 21 października, godz. 19, sala widowiskowa DK SCK.
Wstęp: bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Galaktyka.
* * *
Dębicki Teatr Kurtyna zaprezentuje sztukę Molière’a pt. „Mieszczanin szlachcicem”. Spektakl, którego premiera odbyła się kilka miesięcy temu, spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności. Sztukę wyreżyserował Robert Chodur, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W obsadzie znaleźli się amatorzy i miłośnicy teatru: Agata Dziedzic, Maria Socha, Kamila Waniewska, Elżbieta Zymróz-Bodziany, Agata Żmuda, Barbara Żubrowska, Jan Borek, Mateusz Dziadowiec, Jarosław Markiewicz, Jan Moskal, Piotr Moskal, Wiesław Przybysz, Marcin Waniewski.
Spektakl w DK SCK odbędzie się w ramach Mieleckiego Tygodnia Teatru DK SCK – „Mieleckie teatralia”.
23 października
Spektakl „Poseł, czy kominiarz?” Wilhelma Roarta w wykonaniu TeatruDramatycznego „Czwartek” Tarnobrzeskiego Domu Kultury – 23 października, godz. 19.
Organizator Dom Kultury SCK.
Wstęp: bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Galaktyka.
* * *
Komedia obyczajowa autorstwa Wilhelma Roarta (Józefa Rappaporta) „Poseł czy kominiarz” rozgrywa się w niewielkim miasteczku, gdzie wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko. Widzowie zanurzą się w pełnych rozterek związkach między bohaterami, poznają dobre i słabe strony życia na prowincji. Jak na komedię przystało, nie obędzie się bez zabawnych pomyłek i gorących wątków miłosnych, a więc wszystkiego, co lubi publiczność.
Wystąpią: Barbara Godzina, Magdalena Gleń, Iwona Cena, Agata Gorycka, Iwona Ćwik, Maria Brzeska, Justyna Uchańska, Janina Bańka, sufler – Agata Bożek.
Spektakl wyreżyserował dr Sylwester Łysiak.
Spektakl w DK SCK odbędzie się w ramach Mieleckiego Tygodnia Teatru DK SCK – „Mieleckie teatralia”.
24 października
Spektakl „Piękna i bestia” w wykonaniu Teatru Muzycznego Broadway GOK w Giedlarowej – 24 października, godz. 19, sala widowiskowa DK SCK.
Organizator Dom Kultury SCK.
Wstęp: bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Galaktyka.
* * *
„Piękna i Bestia” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego Broadway GOK Leżajsk to musical o przemianie i o odnajdywaniu własnej drogi. Spektakl wyreżyserowała Monika Adamiec, a na scenie występują: Katarzyna Kasperek, Marcin Tabin, Bogusław Rup, Mariola Bosak, Monika Szpunar, Julia Baran, Olivia Gancarz, Adrian Stodolak, Paweł Borkowski.
Spektakl w DK SCK odbędzie się w ramach Mieleckiego Tygodnia Teatru DK SCK – „Mieleckie teatralia”.
25 października
Spektakl „Igraszki z diabłem” Jana Drdy w wykonaniu teatru „Prima aprilis” Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie – 25 października, godz. 19, sala widowiskowa DK SCK.
Organizator Dom Kultury SCK.
Wstęp: bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Galaktyka.
* * *
„Igraszki z diabłem” to sztuka czeskiego autora, którą polska publiczność pokochała. Mieleccy widzowie kilka lat temu mieli okazję obejrzeć sztukę w wykonaniu Teatru ROZMAITOŚCI, a podczas Mieleckiego Tygodnia Teatru zobaczą przedstawienie „Igraszek” w wykonaniu strzyżowskich aktorów Teatru „Prima aprilis” w reżyserii Roberta Chodura, aktora Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie. W spektaklu zobaczymy: Zbigniewa Adamczyka, GniewomiraSkrzysińskiego, RafałaKrochmala, Annę Fąfarę – Iskra, Renatę Turoń, Bronisława Lechowicza, Dariusza Jodłowskiego, Wojciecha Jemiołę, GabrielęGalej – Mularz, Karolinę Ćwiąkałę, Sebastiana Jakubczyka, Barbarę Bober, MarkaKlossa, Aleksandrę Korabiowską, Jagodę Bochenek.
26 października
Spektakl teatralny „Telewizja kłamie” – 26 października, godz. 15:30 i 19, sala widowiskowa DK SCK.
Organizatorzy: DK SCK, Agencja Artystyczna „Copa”.
Bilety dostępne na stronie:
godz. 15:30 https://bilety.copa.pl/event/view/id/435590
godz. 19:00 https://bilety.copa.pl/event/view/id/435591
* * *
„Telewizja kłamie” to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu. Cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie: TamaraArciuch jako Ania Lawendowska, Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz.
Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop…i publiczność jako telewidz, który może wybrać, jaką telewizję chce oglądać w spektaklu. Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko, co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Widzowie spektaklu wreszcie będą mogą zobaczyć, jak zachowują się gwiazdy znane ze szklanego ekranu, gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. Czy zbieżność nazwisk jest przypadkowa? Ocenicie Państwo sami. Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, gwarantuje, że popłaczecie się… ze śmiechu!!
22 i 23 października – spektakle szkolne
„Śluby panieńskie” w wykonaniu teatru młodzieżowego „Teatralny MIX” Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu – 22 i 23 października w godzinach przedpołudniowych.
Biletami dysponuje Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.
p r o m o c j a :
„Zdążyć przed Judaszem” duodrama Włodka Gąsiewskiego oparta na faktach autentycznych